{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRVNÍ LIGA JUNIOREK: VE FINÁLE NA SEBE NARAZÍ CHODOV A TIGERS

Obrázek ke článku
8. 4. 2019

Nejvyšší soutěž juniorek zná složení finálové série. V boji o zlato se utkají družstva z Jižního Města – Chodov a Ivanti Tigers. Jejich cesta mezi nejlepší dvojici však nebyla úplně jednoduchá.

Jelikož oba týmy obsadily nejvyšší příčky po základní části, putovaly v rozpisu play-off rovnou do čtvrtfinále a vyhnuly se předkolu. Úvod vyřazovací fáze pak přinesl chodovským juniorkám do cesty FBC Liberec, s nímž si poradily výsledkem 2–0 na zápasy.

V semifinále čekalo Chodov městské derby s Tatranem Střešovice. A tato série se natáhla až na tři utkání. Napoprvé si celek z Jižního Města vybojoval úspěch 7:5, když obracel ztrátu 0:3 a později i 1:5. K první výhře přispěla pěti body Marie Havlíčková (3+2). Následující semifinále však zvládl mnohem lépe Tatran a vyrovnal na 1–1 po vítězství 6:2. Rozhodnutí proto muselo přijít ve třetím duelu, který se opět přiklonil na chodovskou stranu a skončil 7:3.

„Třetí zápas jsme odbojovaly od první do poslední minuty a zaslouženě zvítězily. Vážím si neskutečně obráceného prvního utkání série v neúplné sestavě. Je vidět, že každá naše hráčka je v týmu podstatná. Soupeři děkuji za sérii, v obou družstvech rostou velmi zajímavé naděje do budoucna,“ zhodnotila semifinále trenérka Chodova Michaela Marešová.

Ani juniorky Tigers ve čtvrtfinále výsledkově nezaváhaly a vyřadily Florbalovou akademii MB 2–0. V další fázi play-off se tak Pražanky musely připravit na Vítkovice, které už z předkola postupovaly soutěží bez porážky. A vítězně si vedly také na úvod série s Jižním Městem (5:3).

Papírový favorit proto potřeboval v dalším duelu vyrovnat, což nakonec i zvládl díky skóre 5:2. Klíčový třetí zápas pak definitivně urvaly ve svůj prospěch Tigers 7:5, když čtyři body zaznamenala Lucie Řezáčová (3+1). Vítkovicím nestačil ani hattrick Dominiky Buczek a zůstaly těsně před branami finále.

„Velmi kvalitní zápas, který jsme zvládly dovést do vítězného konce. Holky ukázaly pravou chuť po vítězství, rvaly se až do konce a zaslouženě jsme ve finále,“ bilancovala trenérka Tigers Dominika Steinbachová.

Finále první ligy juniorek Chodov–Tigers odstartuje v sobotu 13. dubna. Pokračování série následně proběhne o týden později.


Foto: Facebook Ivanti Tigers Florbal

Obrázek