{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PRVNÍ LIGA JUNIOREK VSTUPUJE DO OSMIFINÁLE PLAY-OFF

Obrázek ke článku
1. 3. 2019

Juniorky se připravují na nejdůležitější fázi sezóny. V první lize juniorek proběhne osmifinále play-off, které určí osmičku týmů do bojů o titul. Automatický postup do čtvrtfinále si zatím zajistily hráčky Chodova a Ivanti Tigers, jež nyní doplní dalších šest družstev.

Oba týmy z Jižního Města nemusí do osmifinále, protože obsadily první dvě místa tabulky. Zbývající účastníci soutěže na třetím až čtrnáctém místě se ale této povinnosti nevyhnou. Třetím Vítkovicím přitom chyběl jeden bod, aby dorovnaly druhé Tigers. Tento rozdíl zůstal i po posledním kole, kdy Vítkovice porazily Pražanky 6:5, a do osmifinále si zvolily Bohemians. Poslední družstvo základní části nezvládlo ani jedno z minulých utkání s Vítkovicemi – výsledky byly 3:17 a 1:10.

Předposlední celek tabulky z Hradce Králové si vybraly Střešovice. I když pražský tým nad ním napoprvé uspěl jen o dvě branky, druhý duel opanoval jasně 12:2. Pátá Jihlava půjde v osmifinále proti Liberci, nad nímž bodovala na závěr základní části vysoko 11:3. Papírový favorit tak bude mít možnost navázat podobnými výkony i v play-off. Bulldogs Brno poměří síly s Bivojkami Litvínov, s nimiž mají vyrovnanou bilanci po výsledcích 4:3 a 1:5.

FBC Ostrava se postaví Židenicím, které v sezóně zdolaly 8:3 a 6:5. V těchto zápasech se bodově dařilo Vendule Marozsové – dohromady z obou utkání vytěžila deset bodů za šest branek a čtyři asistence. Mimo jiné i to jí pomohlo do čela bodování celé soutěže. Na osmé Ústí potom zbyla Florbalová akademie Mladá Boleslav. V tabulce je dělil jeden bod, ale vzájemné souboje dopadly lépe pro deváté Středočešky. Ústecké hráčky odešly vždy s nulou.

Osmifinále první ligy juniorek začne o víkendu 2. a 3. března. Případný třetí zápas proběhne o týden později. Kompletní rozpis všech sérií naleznete ZDE.


Foto: Facebook Florbalová škola Jihlava

​​

Obrázek