{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRVNÍ LIGA MUŽŮ NABÍDLA GÓLOVÉ HODY, VARY ZŮSTÁVAJÍ BEZCHYBNÉ

Obrázek ke článku
6. 10. 2019

Bez porážky prochází první ligou mužů po pěti kolech jen Karlovy Vary. Ty si na domácím hřišti věděly rady s Gullivers Brno. Přes deset gólů nastřílel Start98 a Petrovice, odehrály se však i těsné přestřelky mezi dalšími týmy soutěže.

Přestože se jednalo o duel týmů z opačných polovin tabulky, sahaly České Budějovice v první polovině zápasu v Chomutově po vítězství. Domácí museli padesát minut dotahovat, poté ale otočily kartu na svou stranu a minutu a půl před koncem zasadili do sítě soupeře rozhodující trefu na 7:6.

Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi Ústím a Jaroměří, zde se však radovali hosté. Ti opanovali první polovinu klání, během níž si vypracovali čtyřbrankový náskok. Ústí ze všech sil dotahovalo gólovou ztrátu, ani jednou se mu ale nepovedlo srovnat, a to i zásluhou jaroměřského Tomáše Černého, který pomohl svému týmu čtyřmi góly a jednou asistencí.

Dobrý vstup do utkání mělo Znojmo proti Slovanu Havířov, jenž bojoval o své první body, na ty si ale bude muset počkat minimálně do dalšího zápasu. Znojemští po šestnácti minutách vedli 3:0, druhá třetina patřila naopak Slovanu, kterému se povedlo snížit na 3:2. V závěrečné periodě ale domácí opět zabrali a nakonec se radovali z výhry 8:6.

Hrálo se také v Havířově, kde proběhl souboj o důležité tři body s ohledem na boj o čelní příčky v tabulce. Více než dvě stě diváků vidělo atraktivní podívanou, ve které se soupeři přetahovali o vedení. Rozhodlo se v posledních deseti minutách, kdy Bulldogs vstřelili dvě rychle po sobě jdoucí branky a Exelsior pouze minutu před koncem snižoval na konečných 7:8.

V součtu dvacet branek nabídlo utkání mezi Startem98 a Rožnovem, v němž domácí potvrdili roli favorita. Rožnov pod Radhoštěm šel sice jako první do vedení, Start ale rychle otočil zápas na svou stranu a přestože hosté po celý zápas dotahovali gólové manko, tak i díky povedeným posledním deseti minutách udržel Start98 vedení na své straně.

Jasnou záležitostí byl zápas Kladna s Petrovicemi, domácí svého soupeře přestříleli 37:13 a postupně si budovali svůj náskok, který se zastavil až na konečných 15:1. Hattrick zaznamenal Filip Ullmann, čtyři kanadské body si připsal Aleksander Trofimov (2+2).

Jediným neporaženým týmem zůstávají Karlovy Vary, které doma přetlačily Gullivers Brno. Západočeši se rozstříleli hlavně ve druhé třetině, během níž získali rozhodující náskok 8:3. Přestože hosté v poslední dvacetiminutovce ještě dotahovali manko, nedostali se blíže než na rozdíl tří tref. Hurrican proto bude po pátém kole lídrem nahuštěné tabulky o tři body před Kladnem, Chomutovem, Startem98 a Bulldogs.

Obrázek