{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRVNÍ LIGA UVIDÍ BOJ O PŘÍMÝ POSTUP, SUPERLIGA O PLAY-OFF

Obrázek ke článku
21. 2. 2020

V elitních soutěžích se rozhoduje o tom, jak dopadne základní část. Poslední kolo odehrají v sobotu týmy první ligy, kde se Start98 a Jaroměř utkají o přímý postup do play-off. O vyřazovací část se bojuje i v Extralize žen a superlize, kde se navíc zamotává situace kolem druhého a čtvrtého místa.

Bohemians jsou aktuálně pátí. Nicméně stále usilují o čtvrtou pozici, kde figuruje pražská Sparta. A aby se dostali svěřenci kouče Michala Jedličky výše, musí porazit poslední Pardubice. Druhou příčku před Chodovem pak hájí Vítkovice, jež absolvují výjezdní zápas v Teplicích s Královskými Vinohrady. Pražané se zatím drží osmí a budou čelit dalším rivalům o play-off, kteří jsou v tabulce těsně pod nimi. Druhým výjezdním utkáním bude souboj v Plzni mezi Střešovicemi a Ostravou.

Duely Sparta – Česká Lípa a Hattrick–Liberec se uskuteční s podporou organizace Haima. Ta pomáhá onkologicky nemocným dětem s návratem do běžného života. Právě oba hostující týmy stále zůstávají adepty na postup do vyřazovací fáze. Všechny zápasy 25. kola superligy odstartují v neděli v 17 hodin.

V Extralize žen se hraje o poslední místo do play-off. Naději na postup si hlídají hráčky Panthers a Bulldogs, které mají stejný počet bodů. Obě družstva však nastoupí proti papírovým favoritům – Brňanky zamíří k výjezdnímu souboji s Ivanti Tigers do Milevska, Pražanky potom přivítají Vítkovice. Teoretickou šanci na osmou příčku ještě má i Olomouc, kterou doma čeká Tatran Střešovice.

První liga jde do závěrečného kola základní části. Přímý souboj o šesté místo, a tím o čtvrtfinále play-off, odehraje Jaroměř se Startem98. Kdo vyhraje, vyhne se předkolu a půjde rovnou do vyřazovací fáze. V tabulce se pak ještě může změnit pořadí mezi třetí a pátou pozicí, kde Chomutov dělí od Kladna s Ústím jenom jeden bod.

Kompletní rozpis víkendu najdete ZDE.

Obrázek