{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

PRVNÍ LIGA ŽEN ZNÁ SLOŽENÍ OSMIFINÁLE

Obrázek ke článku
4. 3. 2020

O uplynulém víkendu byly odehrány závěrečná dvě kola první ligy žen. Z 20 uchazečů si právo na účast v play-off vydobylo 16 týmů. Vítězem východní části se stal Třinec, vítězem části západní Mladá Boleslav. Černý Petr zbyl na Turnov, Ústí nad Labem, Soběslav a Českou Lípu, pro které letošní sezóna končí. Ostatní týmy měly v neděli večer na programu výběr soupeřů pro vyřazovací boje.

Východní část ovládl s 58 body Třinec. Svůj triumf potvrdil v posledním kole, kdy ve vzájemném souboji porazil druhý Hradec Králové 6:2. Třetí místo si dvěma výhrami pojistil Havířov – v prvním utkání vyhrál 8:3, ve druhém 6:2. Bitvu o čtvrté až šesté místo určily vzájemná utkání. Jelikož Dobruška prohrála jak se Vsetínem (5:6), tak i Šitbořicemi (4:5), klesla na šesté místo právě za jejich soupeře. První soupeř skončil pátý, aligátorky čtvrté. I přes dvě porážky (Třinec 4:13, Havířov 2:6) sedmé místo uhlídala Jihlava. Poslední místo zůstalo na Rtyni v Podkrkonoší, které poslední víkend také nevyšel.

Individuální statistiky ovládly hráčky Třince. Adéla Šibrová a Petra Bieleszová shodně získaly 40 kanadských bodů. Třetí Alžběta Nykodymová z Třince zaostala o dva body. Nejlepší brankářkou co do počtu obdržených branek se stala Barbora Sadílková z aligátorek. Nejvíce výher si připsala brankářka Hradce, Adéla Reslerová.

Na západě si prvenství zajistila Mladá Boleslav, která základní část ukončila dvěma vysokými výhrami – Česká Lípa 15:2, Ústí nad Labem 8:0.  Závěrečné zápasy se povedly i druhým Vinohradům, když porazily Soběslav 5:0 a Rudý Dračice 6:1. Jednu porážku musely skousnout třetí pražské tygřice (6:7p od Dračic). Náladu si zlepšily ve 22. kole, kdy rozdrtily Soběslav 9:3. Čtvrté Dračice a šesté Texasanky dělil pouze jeden bod. Mezi ně se vklínily Bivojky z Litvínova, které ve vzájemném duelu porazily právě pražský celek 8:5. V posledním zápase si však na ně vyšlápla sedmá Plzeň (6:3). Ta si svou pozici zajistila díky druhé výhře, tentokrát 7:4 nad osmým Chomutovem, který se stal posledním postupujícím. Poslední výhru letošní sezóny si připsaly hráčky z Ústí nad Labem a Turnova, pro které již letošní ročník končí, stejně jako pro Soběslav a Českou Lípu, které na body o víkendu nedosáhly.

Kanadské bodování ovládla Aneta Nigrinová z Královských Vinohrad, která získala 59 bodů. Stupně vítězů doplnily hráčky Mladé Boleslavi Petra Beránková (55 bodů) a Eliška Mrázková (52 bodů). Nejméně branek za utkání průměrně propustila Eliška Kuchyňková z Královských Vinohrad. Nejvíce výher ukořistila Marie Topolová z Mladé Boleslavi (21 výher).

Nedělní podvečer pak ozdobil výběr soupeřů pro osmifinále play off.


Dvojice pro osmifinále play-off

Florbalová akademie MB – Florbal Chomutov

FBC Osiko Třinec – SK Jihlava

TJ Sokol Královské Vinohrady – TEXAS LONGHORNS

IBK Hradec Králové – Orel Rtyně v Podkrkonoší

Prague Tigers Nehvizdy – SK BIVOJ LITVÍNOV

Florbal Exelsior Havířov – Florbal Vsetín

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBC Dobruška  

​​

Obrázek