{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRVNÍ LIGU ŽEN ČEKÁ POSLEDNÍ LIGOVÝ VÍKEND

Obrázek ke článku
27. 2. 2020

Následující víkend dojde k vyvrcholení základní části první ligy žen. Z celkem 20 členů východní a západní části vzejde 16 družstev, které postoupí do vyřazovací části. První tři z každé skupiny pak budou mít právo výběru svého osmifinálového soupeře. Zatímco na západě si na play-off brousí dvanáct celků, na východě jich je pouze osm, takže všechny mají účast zajištěnou.​​

Ve východní části zbývají odehrát dvě kola. Nejlepší výchozí pozici má zatím Třinec, který z 20 zápasů prohrál pouze dvakrát, z toho jednou v prodloužení. Pouhé dva body ztrácí druhý Hradec Králové. Souboj těchto týmů o prvenství v lize ozdobí poslední zápas základní části, kdy je čeká vzájemné střetnutí. Třetí Havířov má svou pozici téměř jistou, ztráta na výše umístěné celky je propastná, náskok na čtvrtého pětibodový. Dobrušku, Vsetín a Aligators Šitbořice dělí dva body, takže ještě mají o co hrát. Na sedmém místě se nachází Jihlava, na poslední Rtyni v Podkrkonoší má šest bodů k dobru.


21. kolo [29. 2. 2020]

Florbal Vsetín – FBC Dobruška

FBC Ossiko Třinec – SK Jihlava

Florbal Exelsior Havířov – IBK Hradec Králové

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – Orel Rtyně v Podkrkonoší


22. kolo [1. 3. 2020]

Florbal Vsetín – Orel Rtyně v Podkrkonoší

Florbal Exelsior Havířov – SK Jihlava

FBC Ossiko Třinec – IBK Hradec Králové

PRAMOS Šitbořice FbC Aligators – FBC Dobruška


Dvě utkání pro každý z týmů zbývají i v části západní. Lídrem soutěže je prozatím s 58 body Mladá Boleslav. Na první místo mají reálnou šanci i Královské Vinohrady, ale musí doufat, že Boleslav nebude v posledních zápasech bodovat. O třetí místo si to ve vzájemném souboji rozdají pražské tygřice a MLADÝCH NADĚJÍ. Lepší výchozí pozici má prvně jmenovaný celek. O konečném pořadí na pátém až sedmém místě se rozhodne mezi Litvínovem, Texasem a Chomutovem. Tyto týmy dělí rozmezí tří bodů. Poslední postupovou příčku drží s šestibodovým náskokem Plzeň. V případě jejího zaváhání může pozici ujmout Turnov, který má lepší vzájemné zápasy. Pro Ústí, Soběslav a Českou Lípu po víkendu letošní sezóna končí.


21. kolo [29. 2. 2020]

TEXAS LONGHORNS – SK BIVOJKY LITVÍNOV

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – Florbal Chomutov

Florbal Ústí – TJ Turnov

FBC Česká Lípa – Florbalová akademie MB

Banes Florbal Soběslav – TJ Sokol Královské Vinohrady

Prague Tigers Nehvizdy – Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn


22. kolo [1. 3. 2020]

Prague Tigers Nehvizdy – Banes Florbal Soběslav

Florbal Ústí – Florbalová akademie MB

FBC Česká Lípa – TJ Turnov

Florbal Chomutov – TEXAS LONGHORNS

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – SK BIVOJKY LITVÍNOV

TJ Sokol Královské Vinohrady – Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

Obrázek