{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRVNÍ NOMINACE PRO VÝBĚR DO 23 LET, GARANTEM JE PAZDERA

Obrázek ke článku
26. 4. 2022

AKTUALIZACE (10. 5.) | Souběžně s kempem národního týmu mužů proběhne v polovině května v Kutné Hoře také první společná akce pro nově vzniklý výběr do 23 let. Na starosti jej bude mít Jan Pazdera, který získal z pozice asistenta titul juniorských mistrů světa v Brně.  

Zkušený trenér na konci minulého týdne zamířil do finského klubu EräViikingit. Kromě toho ale bude také dohlížet na nově vzniklý výběr. „Zná spoustu hráčů s ohledem na své působení u juniorské reprezentace, což je velká výhoda. I já díky této spolupráci vím, co od něj můžu čekat a obráceně. Honza je velmi pracovitý a dbá na rozvoj hráčů, což je u tohoto týmu klíčové,” komentuje volbu sportovní manažer reprezentace a hlavní trenér mužů Jaroslav Berka. 

Sám Pazdera bere šanci u U23 jako skvělou výzvu. „Je to velká příležitost pracovat s nejlepšími hráči, které v Čechách v rámci této věkové kategorie máme. Hodně se na to těším a zároveň si té možnosti vážím, protože je to pro mě jako pro trenéra tím největším možným oceněním,” komentuje svou novou roli. Co bude z jeho pohledu tím hlavním cílem? „Rozvoj hráčů a co nejvíce jim pomoci s přechodem z juniorského do mužského florbalu. Klíčové bude, kolik hráčů se dokáže do budoucna začlenit do seniorského A-týmu,“ popisuje 36letý kouč. 

Spouští se pilotní projekt výběru U23. Kdo je v širším kádru?

Výběr do 23 let, schválený v ročním pilotním režimu, má kromě výše zmíněného za hlavní cíl rovněž pomoci hráčům v jejich individuálním rozvoji směrem k mezinárodnímu florbalu. Trenérský štáb mužského áčka navíc bude mít o hráčích perfektní přehled a bude moci flexibilněji reagovat na změny v sestavě před velkými akcemi. I z tohoto důvodu budou probíhat naplánované kempy výběru U23 ve stejnou dobu a na stejném místě s reprezentací mužů, oba týmy navíc budou pracovat na stejných herních principech.

V nominaci, která spadá do kompetence hlavního trenéra mužů Berky, je šestnáct hráčů a dva brankáři. Většina z nich jsou šampioni z juniorského mistrovství světa. Mezi vybranými je i Lukáš Punčochář, který kromě zlata z Brna má také bronz z mužského šampionátu z Helsinek. „Lukáš neměl v uplynulé sezoně stabilní pozici v klubu a mezi nejlepších osm obránců v seniorské reprezentaci se aktuálně nevejde. Má ale velký potenciál a chceme s ním nadále pracovat, což je právě smysl výběru do 23 let,” doplnil Berka důvody, proč Punčochář nefiguruje v nominaci A týmu.  

Mužská reprezentace se sejde v nejsilnějším možném složení. I s...

V kádru by nechyběl ani Dominik Beneš, který ovšem nedohrál závěr sezony a rozhodl se doléčit svá zranění. „Je velká škoda, že Dominik nebude v tomto projektu od začátku. Vnímáme ho jako hráče, který může hrát důležitou roli v seniorské reprezentaci. S ohledem na současnou absenci ale bude muset o svou případnou nominaci na listopadový šampionát zabojovat,” uvedl Berka směrem k šampionovi z Halifaxu a bronzovému medailistovi z Helsinek. 

Aktualizace:

Krátce před startem kempu výběru do 23 let došlo ke dvěma změnám. Místo Rostislava Gattnara s Lukášem Punčochářem se jej zúčastní Josef Juha ze Sparty a Matyáš Bachmaier z Kladna.


Nominace výběru U23:
  • Tréninkový kemp
  • 13. – 15. 5. 2022, Kutná Hora 

Brankáři: Martin Haleš (Sokol Pardubice), Lukáš Kříž (Tatran Střešovice). 

Hráči: Matyáš Bachmaier (Kanonýři Kladno), Jakub Boček (Black Angels), Jakub Buršík, Jan Malič, Patrik Šebek (vš. FbŠ Bohemians), Martin Čermák, Jonáš Kreysa, Bohumil Piskáček, Pavel Sládeček (vš. Tatran Střešovice), Matěj Čermák, Josef Juha (oba Sparta Praha), Ondřej Sidunov (1. SC Vítkovice), Tomáš Hanák (Black Angels), Matyáš Krebner, (Wiler-Ersigen, Švýc.), Michal Sládek, Filip Zakonov (oba Florbal MB).

Obrázek