PRVNÍ TITUL „DOMÁCÍCH“. MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OBRÁTIL ZÁPAS S PRAHOU A SLAVÍ ZLATO

21. 4. 2018

Taktická bitva, kterou rozhodly maličkosti. Tak lze stručně charakterizovat třetí dnešní superfinálový duel, v němž domácí Moravskoslezský kraj obrátil nepříznivý vývoj a pokořil Prahu těsně 2:1. Hrdinou zápasu se stal Adam Feber. Právě jeho branka totiž rozhodla o prvenství svěřenců trenéra Jochmana. Výhra na domácí půdě před vlastními diváky chutná dvojnásob.

Pražané, šampion západní poloviny republiky, dorazili do Ostravy bez Filipa Langera, jednoho z hlavních strůjců úspěchu v Třeboni. Absence tohoto klíčového hráče byla pochopitelně znát.

Samotný úvod duelu naznačil, že tohle bude bitva o každý metr hrací plochy. Dlouhé čtyři minuty se čekalo na první šanci. Ta pak přišla jako blesk z čistého nebe. Navrátil využil hrubky v rozehrávce Moravskoslezského kraje, nabil před bránu Matěji Havlasovi, a ten se nemýlil - 0:1.

Za další dvě minuty to mohlo být už o dva góly, to kdyby Mutinský v obrovské šanci trefil prázdnou bránu. Ta na něj zívala a zívá asi doteď. Domácí reprezentanti se dostávali do šancí jen sporadicky, a to spíše z brejků.

Gólové parametry měl až Feberův pokus při přesilové hře. První vážnější šance ale skóre na výsledkové tabuli nezměnila. Totéž platilo o ráně Sidunova o minutu později. Ta rozezvonila tyčku. Tohle však bylo přesně to, co domácí potřebovali. Museli se něčím chytit. Začali cítit šanci a z otloukánka se stali rovnocenným partnerem svému soupeři. Leč do poločasu už další gól nikdo nepřidal.

O poločase došlo na obou stranách ke střídání brankářů. Také oba náhradníci potvrzovali své kvality. Nejprve se blýsknul Kříž. Následně Maláč proti aktivnímu Pěničkovi. A pak bylo srovnáno.

Ve 20. minutě dostal Tomáš Hanzlík prostor na velkém brankovišti. Počkal si na přesun gólmana a pak, slovy známé písničky od Daniela Landy „zamířil, vypálil a úplně přesně trefil cíl“ - 1:1.

Namlsaným domácím narostla neskutečná křídla. Silného soupeře zatlačili do defenzivy. Najednou měli herní převahu. Tu dokázali přetavit ve vítězný gól. Ve 27. minutě Adam Feber „centrovaný“ vzdušný míček usměrnil do branky Pražanů a Moravskoslezský kraj vedl 2:1.

Nic na tom nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře Prahy, při níž mohl Gattnar definitivně rozhodnout. Bekhendem prázdnou bránu netrefil, to ho v konečném účtování asi příliš mrzet nebude.

On i jeho spoluhráči toužili po výhře víc. Vítězstvím 2:1 tak kluci z Ostravska a okolí získali nejen nárok na zlaté medaile a mistrovský titul, ale také udělali první pomyslný zářez na pažbě „domácích“. Na řadě teď bude vítkovická dvojice.