{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

PRVNÍ ZDRAVOTNICKÝ KURZ PRO ODDÍLY PHASČ PROBĚHNE V MLADÉ BOLESLAVI

Obrázek ke článku
26. 11. 2019

Již tento čtvrtek 28. listopadu se v prostorách Základní školy Jilemnická v Mladé Boleslavi uskuteční první zdravotnický kurz. Ten je určený především členům regionálních oddílů a měl by rozvíjet schopnosti rychle reagovat na zranění během zápasů.

Pilotní projekt je součástí snahy Výkonného výboru a regionálního sekretariátu Prahy a Středočeského kraje pomoci oddílům v rozvoji a zkvalitňování pořádání florbalových turnajů nejen na celostátní úrovni. Ve čtvrtek 28. listopadu od 18 hodin tak ve spolupráci s firmou ucimeprvnipomoc.cz proběhne první školení, které je situováno do Mladé Boleslavi. V případě zájmu ze strany oddílů budou následovat další kurzy.

Zdravotnický kurz pod vedením zkušených záchranářů a lékařů bude trvat přibližně tři hodiny a jeho cenu stanovil Výkonný výbor na 200,- Kč za osobu, na pokrytí zbývajících nákladů přispěje Český florbal. Každý účastník po ukončení získá certifikát o absolvování kurzu první pomoci.

Region Praha a Středočeský kraj si klade za cíl zlepšit situaci v oblasti vyškolených zdravotníků tak, aby variantou nebylo pouze zavolat záchrannou službu, ale reálná pomoc na místě při úrazu. Lektoři se navíc řídí aktualizovanými přesnými postupy při záchraně života, tudíž na účastníky kurzu čeká opravdu to nejaktuálnější, co se mohou v této oblasti naučit.

Obrázek