{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRVNÍ ZVUČNOU POSILOU FBC OSTRAVA JE LUKÁŠ PEŠAT

Obrázek ke článku
1. 6. 2020

Lukáš Pešat, rodák z Kopřivnice, okusil první velký florbal ve Vítkovicích, odkud odešel v roce 2017 do Otrokovic. Po třech letech se však vrací zpět, kde nabral nejvíce herních zkušeností, akorát místo dresu rytířů oblékne soupravu rivala z FBC. I přes to, že měl na stole více florbalových nabídek, zvolil nový domov v ČPP Aréně, kde se chystá nabrat další zkušenosti.

Lukáši, po štaci ve Vítkovicích, kam jste přišel z Kopřivnice, jste zažil tři roky v Otrokovicích. Jaká to byla doba?
Na sezony v Otrokovicích budu vždy hezky vzpomínat, i když začátky byly těžké. První sezonu jsme s Petrem Kittlem a Markem Švajným dojížděli a jezdit přes zimu sto kilometrů na trénink a z tréninku není žádná sranda. Další rok se mi s klubovou pomocí podařilo najít práci a bydlení přímo v Otrokovicích a vše bylo najednou o dost jednodušší.

Jak zpětně vzpomínáte na Vítkovice? Proč jste zvolil odchod právě do Otrokovic?
Do Vítkovic si mne vytáhl v dorostencích tehdy Jiří Gurkovský, když jsem šel na střední školu do Ostravy Ročníky 1995, 1996 a 1997 měly skvělou partu a dodnes jsem s většinou bývalých spoluhráčů v kontaktu. Do Otrokovic jsem odešel hlavně s vidinou většího herního vytížení.

Mezi pantery jste byl výraznou osobností, na kterou se vždy dalo spolehnout a váš bodový příděl tomu také odpovídal. Dostal jste se spíše do role nahrávače, znamená to, že radši góly připravujete?
Kluci v Otrokovicich by řekli, že jsem měl spíš roli hráče, který po všech řve (smích). Celý život jsem byl ale spíše tvořivý hráč než střelec. Zbytek je už přímá úměra. Větší důvěře trenéra a času na hřišti se rovná více kanadských bodů. 

Panthers se umístili po letošní základní části těsně za Tatranem na sedmém místě, jak jste spokojen s výkonem po dobu základní části?
Základní část byla jako den a noc. První část byla skvělá a celkem se nám dařilo. S přelomiem nového roku nám nešlo absolutně nic a výsledky tomu odpovídaly. Mrzí mne jen předčasný konec sezony. Věřili jsme, že v domácí vyprodané hale můžeme Vítkovice hodně potrápit.

Teď před vámi stojí změna prostředí a návrat zpět do Ostravy. Avšak míříte k rivalovi do FBC – proč zrovna tato volba? Bylo na stole více florbalových nabídek?
S FBC Ostrava jsem byl v kontaktu každý rok od odchodu z Vítkovic. Nějaké další nabídky jsem dostal, ale Ostrava mi nabídla velký prostor k osobnímu rozvoji.

Jak na to reagovali vaši blízcí, byli rádi, že vás zase budou vídat častěji?
I když jsou Otrokovice přes sto kilometrů vzdálené, rodina, přítelkyně a kamarádi jezdili prakticky na každý zápas, za což jim patří obrovské díky. Do Ostravy je to kousek, takže všichni byli s mým rozhodnutím spokojeni.

Obrázek