PRVNÍM ŠAMPIONEM GYMNAZISTKY Z JIČÍNA. HAMR SESTŘELILA KANONÝRKA KUŽELOVÁ

21. 4. 2018

Superfinále florbalu 2018 odstartovalo. V úvodním duelu, který byl vyvrcholením letošního ročníku dívčího středoškolského turnaje KB FLORBAL CHALLENGE, změřil síly Litvínov-Hamr s Jičínem. A hned v prvním superfinálovém duelu se psal velký příběh. Deset minut stačilo Natálii Kuželové k tomu, aby vsítila hattrick a zlomila odpor Hamru. Celkem dala čtyři branky. Brankostroj jejího týmu se zastavil na čísle deset.

Bitva východu se západem, neboli souboj vítězů národních finále z obou republikových polovin. Vítězky brněnského turnaje, Lepařovo gymnázium Jičín, vyzvaly šampionky západu, tedy Střední odbornou školu Litvínov-Hamr.

Úvodní minuty duelu odpovídaly nervozitě obou zúčastněných týmů. Zlom přišel v 5. minutě. Svůj životní zápas odstartovala trefou do růžku branky Natálie Kuželová. Stejná hráčka o minutu později dorazila balónek do sítě z velkého brankoviště podruhé. Vypadalo to, že Východočešky půjdou do trháku.

Ten mohla odvrátit přesilová hra Hamru. Jenže proti stála výborná gólmanka Jičína Chlumská. Ta za svá záda míček nepustila. A když se famózní Kuželová po brejku v oslabení prosadila do třetice, vypadalo to se Severočeškami zle nedobře.

Reprezentantka Havlínová, jejíž branky pomohly Hamru až do ostravského Superfinále, dnes neměla svůj den. Soupeřky se na ni kvalitně připravily. Když už se dostala do šance, nikdo gólmance nestínil, takže její pokusy gólem neskončily, což ji samotnou očividně psychicky nahlodalo. A když se nedaří tak kvalitní hráčce a lídryni, ovlivní to logicky výkon celého týmu.

Jičín do poločasu přidal ještě jednu branku. S náskokem čtyř gólů mířil na florbalový Olymp.

Ani ve druhé půli se brankostroj Východočešek nezastavil. Další přesný zásah přidala hrdinka Kuželová. Nebyla to však jen ona, kdo mířil do černého. Konečné skóre se zastavilo na čísle deset. Demolici Hamru jen dokreslila vyložená branková situace, ve které Severočešky vstřelily tyč. Nepřipsaly si tak ani čestný zásah.

Finální skóre 10:0 odpovídalo většinovému průběhu zápasu. Jičínu se podařilo vybojovat životní výsledek. Lepařovo gymnázium se může minimálně rok pyšnit mistrovským titulem. Bojovnice z Hamru si na krk pověsí stříbrné medaile.