{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


RADEK SIKORA: WILER PÍŠE HISTORII, ALE KONKURENCE TAKÉ NESPÍ

Obrázek ke článku
23. 5. 2019

Někdejší asistent trenéra českého národního týmu Radek Sikora před nedávnem oslavil svůj čtvrtý ligový titul a celkově jedenáctou trofej se švýcarským Wilerem. S legendárním klubem prodloužil kontrakt a na jeho dynastii se bude podílet i nadále. O cestě svého celku za dalším triumfem či plánovaných změnách v týmu promluvil v rozhovoru.

Wiler omladil kádr, ale po pouhé roční odmlce se vrátil na trůn. Očekávali jste tak rychlý přerod mužstva?
Nám se překvapivě až skoro nad očekávání povedla už i ta loňská sezóna, kdy jsme hráli o všechny tři možné tituly – Superpohár, Pohár a Superfinále. Ale to nejdůležitější jsme prohráli a zklamání bylo samozřejmě velké. O to víc jsme byli zvědaví, jak se náš tým bude dál vyvíjet v téhle sezóně. No a bylo to tak trochu jako na houpačce, dobré výkony střídaly i špatné a v období po mistrovství světa a začátkem nového roku jsme měli pár nečekaných proher se St. Gallenem, Churem a Zugem. Museli jsme některé naše mladé "hvězdy" dostat z komfortní zóny a začít zase tvrději trénovat.

To se nakonec podařilo.
Opravdu to mělo účinek, postupně se nám všichni dali dohromady i zdravotně a poprvé na play-off jsme měli k dispozici kompletní kádr 22+2. Během play-off se naše hra výrazně zlepšovala, i mladší hráči začali přebírat větší zodpovědnost a byli tahouny mužstva. To všechno nám pomohlo až k vytouženému titulu.

Bude Wiler pokračovat v nevídané nadvládě nad švýcarským florbalem?
Mohlo by to tak být, pokud tahle generace na sobě bude i nadále pracovat. Musíme ale brát v potaz, že kádr opět dozná určitých změn, sedm hráčů – Johnsson, Lehtinen, Šešulka, Reich, Wittwer, Krähenbühl a Schlüchter – už u nás nebude působit, takže se bude psát opět nová historie a konkurence také nespí.

Vy jste v klubu i nadále smluvně vázán?
Ano, mě si klub uvázal na další dvě sezóny už letos v lednu, smlouvu mám tedy nově do 31.5.2021. Thomas Berger bude šéftrenér áčka, já budu kouč. K tomu budu ještě nově vypomáhat i u týmu U21.

Před sezónou do vašeho kádru přibyli jedni z nejlepších světových florbalistů Joonas Pylsy a Krister Savonen. S posílením musíte být spokojeni, je to tak?
Ano, je to tak, oba tyhle transfery se plánovaly dlouho dopředu. Náš tým je velice mladý, na švýcarském trhu momentálně žádní zkušení lídři k mání nejsou, a tak vedení sáhlo do ciziny. A tihle dva momentálně opravdu patří k absolutní špičce.

V týmu naopak končí obránce Daniel Šešulka, který podepsal smlouvu s Churem. Bude chybět?

Hráč jako je Dan by chyběl každému týmu, nejenom herně, ale i charakterově. Odvedl u nás skvělou práci a my mu přejeme, ať se mu daří i v jeho novém působišti.

V minulých reprezentačních cyklech jste se podílel na vedení českého národního týmu. Máte do budoucna florbalové plány v Česku?
V příštích dvou letech žádné plány ve spojitosti s Českem nemám a budu se plně soustředit na práci jen tady ve Švýcarsku.

Obrázek