{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


RADEK VALEŠ: CHCEME SE PREZENTOVAT AKTIVITOU. KLUCI MUSÍ VĚDĚT, ŽE HRA A VÝSLEDKY ZÁVISÍ NA NICH SAMOTNÝCH

Obrázek ke článku
9. 1. 2020

První mládežnické vrcholy jsou tady. Ti nejlepší starší žáci ze západu Česka se sejdou v plzeňské sportovní hale na Borech, kde poměří síly a zahrají si o možnou nominaci na jičínský kemp. Na turnaji nebude chybět ani seniorský reprezentant Radek Valeš. Z trenérské pozice povede vstříc úspěchům Liberecký kraj. Ještě před tím se ale rozpovídal o tom, jak se se svými svěřenci připravoval.

Radku, jaké cíle máte stanoveny pro tuto výběrovou sezonu?

Stejně jako v minulém roce chceme pracovat s hráči, kteří mají zájem trénovat a hrát na nejvyšší možné úrovni. Rád bych, abychom na závěrečném turnaji předváděli atraktivní hru. Konečný výsledek bude zrcadlem pro kluky. Uvidí, jak na tom jsou s porovnáním s dalšími kraji z celých Čech.

Můžete nějak přiblížit fungování výběru Libereckého kraje a přípravné období před plzeňským turnajem?

Opět po roce jsem dostal důvěru stát se hlavním trenérem výběru starších žáků. K ruce mám Tomáše Faksu a Matěje Klucha. Absolvovali jsme šest tréninkových jednotek a dvoudenní tréninkový kemp v Rumburku. Pokud jde o výběr hráčů, v našem kraji je situace v tomto ohledu poměrně jednoduchá, protože většina hráčů vždy byla primárně ze dvou klubů. Naštěstí nám ale začínají přibývat šikovní hráči i z menších klubů. Na začátku jsme hráče poznávali, postupně jsme nominaci zužovali a pracovali s konkrétní skupinou.

Co byste ve srovnání s minulostí chtěli změnit a na co naopak navázat?

Chceme navázat na to, aby si kluci stejně jako v minulosti byli opět vědomi toho, že hra a výsledky záleží především na nich samotných. Jinak si myslím, že u nás žádné v kraji žádné speciality nemáme. A nejsem si vědom ani žádných restů z minulosti. Jdeme do hry s čistým stolem.

Obrázek