{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

RADIL CROSBYMU ČI IGINLOVI. TEĎ BUDE PACINA PŘEDÁVAT ZKUŠENOSTI TRENÉRŮM

Obrázek ke článku
12. 9. 2019

Každý, kdo někdy sledoval lední hokej, zná jména jako Sidney Crosby, Jarome Iginla či Patrick Kane. Pro Tomáše Pacinu to nejsou jen ikony z televize, on jim z pozice skills kouče radil a pomáhal. Nyní bude uznávaný odborník z hokejového prostředí předávat své zkušenosti florbalovým trenérům. V říjnu si ho mohou přijet poslechnout do Jihlavy.

Z bývalého Československa emigroval do Německa, kde se živil jako trenér malých hokejistů. Jak sám tvrdí, tuhle práci dělal s láskou. I proto se dokázal posunout dál. Přes dorostenecký tým Calgary a ženský nároďák se dostal až slavného New Yorku Rangers. Tam už pracoval jako skills kouč, tedy trenér konkrétních dovedností.

Ze zámoří se vrátil a nyní předává zkušenosti hráčům i trenérům v Česku. Zajímavé postřehy si budou moct poslechnout také florbaloví trenéři. Právě k nim bude Pacina promlouvat v Jihlavě na Vysoké škole polytechnické.

„Ti nejlepší hráči mi nikdy neřekli nic ve stylu, že jsem nehrál NHL, tak co jim budu vykládat. Naopak si váží toho, že jim pomohu zlepšit se v určité maličkosti. A ta je posune dál,“ uvedl v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Mimořádný nadstavbový seminář se bude věnovat nejen tomu, jak zdokonalovat hráče po individuální a dovednostní stránce, ale také nakousne problematiku výchovy mládeže a toho, kterak současní rodiče svým dětem vše dovolí, čímž je nepřipravují na život.

Seminář se uskuteční 15. 10. 2019 od 17:00. Přihlášení bude možné v systému FIS, a to od 12. 9. 2019.

​​

Obrázek