{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


RADOVAN MICHAJLOVIČ: S BOHEMKOU SI CHCI ZAHRÁT SUPERFINÁLE

Obrázek ke článku
30. 6. 2020

Po devíti letech strávených v Panthers Otrokovice se reprezentační brankář Radovan Michajlovič stěhuje do Prahy. Bude oblékat dres FBŠ Bohemians. Uzavírá tak jednu kapitolu své florbalové kariéry a otevírá novou, ve které by chtěl zabojovat o účast v Superfinále a také o konečnou nominaci pro blížící se mistrovství světa ve Finsku.   

Nedávno jste přestoupil do týmu FbŠ Bohemians. Jak jednání probíhalo?
Na počátku května proběhl prvotní telefonický kontakt s trenérem Michalem Jedličkou a brzy poté následovalo i osobní setkání s prezidentem klubu Martinem Musilem, kdy jsme probrali vzájemné představy mého působení v Bohemce. Všechna jednání probíhala velmi dobře, a proto jsem dlouho neváhal a kývnul na jejich nabídku. V současné době ještě ladíme poslední detaily mého přestupu.

Byl jste v kontaktu i s jinými týmy? Zvažoval jste i jiné nabídky?
Ozvali se mi z pěti týmů a z toho byly tři nabídky konkrétní. Tak velký zájem jsem letos ani nečekal. Bohemka ale přišla s jednoznačně nejlepšími podmínkami, jak po sportovní, tak i po životní stránce.

Velkou řádku let jste působil v Otrokovicích, které jste pomohl vytáhnout mezi stabilní účastníky nejvyšší soutěže. Jak váš odchod tým přijal?
V Otrokovicích jsem působil 9 let, do panterů jsem přišel hned po jejich postupu do Superligy. Dařilo se mi a téměř po každé sezoně se nějaký klub ozval a vyptával se. Myslím si tedy, že nebylo žádné překvapení, že jsem se letos rozhodl změnit dres a vyzkoušet si něco nového.

Na co z angažmá v Otrokovicích budete nejraději vzpomínat?
Zážitků mám strašně moc. Rád budu vzpomínat na naše herní úspěchy (boje v play-off, finále poháru, semifinále superligy, Czech Open) nebo na naše týmové akce. Ale asi určitě nejvíce a nejraději na úžasné fanoušky, skvělé spoluhráče a trenéry, co jsem za tu dobu měl možnost poznat.

V červnu jste po dlouhé době absolvovali reprezentační sraz. Jak jste si ho užil?
Reprezentační sraz jsem si užil maximálně a už se těším na další. Ocenil jsem především spolupráci s trenérem brankářů Romanem Vítkem, který se nám gólmanům opravdu intenzivně věnoval a ukázal mi věci, na kterých zapracovat. Novinkou pro mě byl spikeball, zábavná forma rozcvičky na zahřátí před každým tréninkem a spousta brankářských cvičení na reflex a koordinaci rukou.

V červenci vás čeká další sraz. Co od něj očekáváte?
Očekávám opět kvalitní tréninky v plné zátěži a rychlém tempu, podobné tomu minulému srazu.

Co to pro vás znamená být součástí kádru reprezentace? Jakou máte partu? Jak se spoluhráči vycházíte?
Být součástí národního týmu je pro mě velká čest, odměna a motivace zároveň. Parta je dobrá, kluci se mezi sebou dobře znají přímo z klubů, z předešlých kempů nebo z kvalifikace na mistrovství světa. Já nejsem konfliktní člověk, se spoluhráči vycházím naprosto bez problémů.

V současné době u vás probíhá letní příprava. Jak si ji užíváte? Probíhala u vás již nějaká příprava během nouzového období?
Jelikož se do Prahy stěhuji až v srpnu, trénuji momentálně dle individuálního plánu, ale asi jako většina brankářů toto období moc nemusím. Během nouzového období jsme s přítelkyní pravidelně běhali, úplně jsem tedy nezlenivěl.

V právě skončené sezoně jste se umístil na pátém místě ankety o nejlepšího brankáře. Jak vnímáte tyto ankety? Jak sezonu celkově hodnotíte?
V posledních letech se opakovaně umisťuji mezi TOP 5 brankáři, velmi si tohoto ocenění vážím a vždy mě to dokáže motivovat do dalších ročníků. Z uplynulé sezony mám smíšené pocity, do prosince se nám dařilo a bodovali jsme, ale ke konci roku přišel zlom v domácím utkání s posledními Pardubicemi a naše černá série, která nás neopustila do play-off, započala.

Máte za sebou již mnoho zápasů, mnoho nabraných zkušeností, čeho byste chtěl ještě ve své kariéře dosáhnout?
Mým cílem v reprezentaci je zabojovat o konečnou nominaci na MS, zahrát si s Bohemkou Superfinále a samozřejmě ho nejlépe i vyhrát (smích).

​​

Obrázek