{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ŘEHOŘ SE VRACÍ DO ČECH, POSÍLÍ KLOKANY! ŠVÉDA MÍŘÍ DO NĚMECKA

Obrázek ke článku
13. 6. 2022

Další velkou posilu vítají florbalisté Bohemians. Ze švýcarského Thunu přichází trojnásobný český šampion Jan Řehoř, který je tak po příchodu Martina Kisugiteho dalším velmi zajímavým podpisem. Odchod naopak hlásí střešovický Tatran, který opouští Dalibor Švéda.

Kádr klokanů se před startem nového ročníku rozšířil o dalšího zkušeného florbalistu, jenž strávil uplynulý ročník v NLA. „V Thunu jsem odehrál už druhou sezonu (poprvé tam zamířil v ročníku 2019/20 – pozn. red.) a obě pro mě byly obrovskou zkušeností. Švýcarsko je nádherná země a splnilo to vše, co jsem si od toho sliboval,” vrací se ke svému poslednímu angažmá v rozhovoru na webu Bohemians.

Řehoř vyhrál superligu s Tatranem a dvakrát s Mladou Boleslaví. V nejvyšší soutěži debutoval v dresu SSK Future a v závěru sezony 2016/17 vypomáhal Kladnu v boji o udržení. Klokani tak budou pro Řehoře pátou superligovou zastávkou.

„Už jako hráči SSK Future mi byla Bohemka sympatická a působila na mě jako rodinný klub. Prostředím je podobná právě i mému předchozímu působišti ve Švýcarsku a věřím, že zde budu moct své zkušenosti předávat dál,” říká 28letý florbalista se zkušenostmi z národního týmu.

K zapojení další výrazné tváře se vyjádřil i trenér Bohemky Michal Jedlička. „Honza je přesně ten typ hráčů, kteří nám chybí a mohou nás posunout dál. Věřím, že jeho příchod spolu s Martin Kisugitem přinesou dostatek zkušeností ve vyřazovacích bojích,” věří zkušený kouč.


Švéda si zahraje Bundesligu, bude i trénovat

Zajímavý přesun hlásí také další pražský kádr. Ze Střešovic odchází Dalibor Švéda. 21letého odchovance brněnského Hattricku čeká štace v Německu. Nadcházející ročník stráví v kádru Floor Fighters Chemnitz.

Florbalista, jenž se v uplynulé sezoně dostal s Tatranem až do superfinále, míří k našim západním sousedům na erasmus. Kromě herního příspěvku se zapojí i do vedení tréninků. V kádru celku ze Saské Kamenice, která leží nedaleko od českých hranic, bude působit i v pozici kondičního kouče.

Obrázek