{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

REKLAMA NA FLORBAL, PĚLI NA TOUR ÓDY V ŽATCI

Obrázek ke článku
2. 4. 2018

Když se řekne Žatec, většině se nejspíš jako první vybaví pivo, respektive jedna z jeho hlavních přísad - chmel. Jenže tohle skoro dvacetitisícové městečko toho nabízí mnohem víc. Mimo jiné zde působí florbalový klub Jazzmani Žatec, který se přihlásil do projektu Tour de Club. A protože se i na něj usmálo štěstí, další reportáž přináší průběh akce na severu Čech.

Město chmele, potažmo jeho žákovské florbalové kategorie, budou názorově reprezentovat Tomáš Votava jako organizátor a Jiří Markup jako zástupce rodičů.

Tradiční první otázka cílila na organizátora akce. Zajímalo nás, jak se v Žatci o Tour dozvěděli a co je v konečném důsledků motivovalo k tomu, aby se do projektu přihlásili. „O akci jsme se dozvěděli z portálu ceskyflorbal.cz. Motivací pro nás byly hlavně pozitivní reakce klubů, kde se už Tour konala,“ vysvětloval organizátor Votava.

„Trénink probíhal ve zkratce takto. Nejprve se všichni společně rozběhali, pak proběhlo zahřátí, a to herní formou. V rámci hlavní části tréninku byli hráči rozděleni do dvou part. Byl zaměřený na rozhodovací proces jednotlivců,“ popisoval organizátor a doplnil: „Na starosti ho měl Michal Eisenkolb, všeobecně známý lodivod z pražské Sparty.“

Než se dostal ke slovu druhý jmenovaný klubový zástupce, Tomáš Votava projekt shrnul ve dvou stručných a výstižných větách. „Velký přínos pro trenéry. Rodiče vše pozorovali s úžasem a děti naprosto nadšené. Vše perfektní - prostě reklama na florbal,“ dodal nadšeně na závěr a předal slovo zástupci rodičů Jiřímu Markupovi.

„Také podle mě byla akce velmi vydařená. Můj kluk se těšil na změnu. Mluvil o tom dlouho dopředu. A teď už mohu říct, že také po samotné akci, když jsme jeli domů,“ usmíval se a pokračoval.

„Myslím si, že to byla příjemná změna hlavně z pohledu metod vedení tréninku. Byl kladen důraz na uvolněnou atmosféru, což se opravdu povedlo. Na účastníky se pozitivní nálada přenesla,“ doplňoval.

V Žatci se trénink očividně velmi líbil. Zástupce rodičů pan Markup tak akci rozhodně doporučil.

„Kvitoval jsem především skutečnost, že hned od začátku měli trenéři pozornost všech dětí. Nemuseli je tudíž okřikovat. Přestože některými novými prvky klukům zamotali hlavu, oni se s tím poprali. Za sebe tedy říkám, že určitě podporuji konání podobných akcí v rámci florbalového hnutí. Můj syn řekl, že by nejradši po této zkušenosti odjel na kemp, kde by se posunul florbalově kupředu, než na tábor,“ zakončil radostné povídání.

Obrázek