{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


REKORDNÍCH 2500 DRUŽSTEV V SOUTĚŽÍCH NAVZDORY KORONAVIRU

Obrázek ke článku
2. 6. 2020

Ještě během doznívající koronavirové pandemie se rozběhla příprava na novou florbalovou sezonu a s ní i přihlášky družstev do oficiálních ligových soutěží ročníku 2020/2021. Přes komplikace posledních měsíců se po jejich uzávěrce Český florbal dopočítal rekordního čísla. Počet přihlášených družstev dokonce poprvé v historii překročil hranici 2500. ​​​

„Zvykli jsme si na to, že náš sport roste, ale narovinu přiznám, že tentokrát jsme měli obavy, jak budou přihlášky do nové sezony ovlivněny pandemií. Kluby však odvedly dobrou práci, hned jak to bylo možné, se opět vrátily k trénování se všemi věkovými kategoriemi, což jim dalo chuť a optimismus do další práce. Fakt, že mezi přihlášenými jsou i úplně nová družstva, vnímám jako důležitý signál, že celý český sport pandemii zvládne. Nyní je rozhodující, aby stát, kraje a města sport podporovaly nadále,“ komentoval současnou situaci prezident Českého florbalu Filip Šuman.

Český florbal tak vstupuje do své 28. sezony s potvrzením rostoucího trendu. Oproti předešlému ročníku narostl počet přihlášených družstev o více než 50 na zatím finálních 2514. K nim na podzim přibydou ještě družstva z regionálních mládežnických soutěží, do kterých je možné přihlásit se i těsně před jejich startem. Celkově se zvýšil jak počet družstev mládeže, kde jsou nejsilnější kategorie žáků a žákyň, tak například i počet družstev žen.

Přes předčasné ukončení sezony, které zamezilo postupům a sestupům týmů mezi většinou soutěží, proběhnou v obsazení Extraligy žen a 1. ligy mužů změny. Nejvyšší ženskou soutěž opustí florbalistky FBC Liberec, někdejší extraligové mistryně z let 2001-2006. Jejich místo zaujme Florbalová akademie Mladá Boleslav. V druhé nejvyšší lize mužů pak bude chybět Rožnov pod Radhoštěm, který postoupil právo na tuto soutěž ambicióznímu týmu z národní ligy FBC Letka.

Obrázek