{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

REPREZENTACE JUNIOREK VYRAZÍ NA KEMP DO KUTNÉ HORY

Obrázek ke článku
3. 11. 2021

AKTUALIZOVÁNO (25. 11.) | Národní tým juniorek čeká poslední listopadový víkend soustředění v Kutné Hoře. Trenér Tomáš Martiník na něj nominoval třiadvacet hráček a tři brankářky. Hlavní kouč bude chtít se svými svěřenkyněmi navázat na uplynulé Euro Floorball Tour.

Juniorský tým za sebou má velmi povedený turnaj v Lempäälä. Na první mezinárodní akci hned dokázal uspět a celé EFT vyhrát. Už v květnu příštího roku na reprezentantky čeká světový šampionát.

Češky se na třídenní kemp sjedou v pátek 26. listopadu. „Cíle soustředění jsou poměrně jasné, chceme pokračovat v přípravě týmu na mistrovství světa. Čas se krátí a my potřebujeme začít pracovat na detailech našeho herního projevu. Budeme vycházet z povedeného EFT ve Finsku, ale zaměříme se hlavně na věci, které nám tam zase tak úplně nešly,” popisuje hlavní program Martiník.

Na co se tedy bude se svými svěřenkyněmi soustředit? „V první řadě na kombinaci a kontrolu hry v útočném pásmu, samozřejmě s precizní finální fází a koncovkou. A rovněž bychom chtěli zapracovat na aktivitě napadání, a to až směrem k presingu, nutit soupeřky hrát těžké přihrávky, chybovat, a tím získávat míčky,” vysvětluje.

Kvůli pandemii má aktuální cyklus poněkud zrychlenou přípravu na vrcholnou akci. I tak se ale trenérskému štábu profilují základní stavební kameny družstva. „Tým začíná mít čím dál jasnější obrysy, tvoří se jádro i osa týmu, takže bychom se rádi zase o něco více posunuli v jeho tvorbě do finální fáze přípravy. Nominace na soustředění vycházela především z EFT ve Finsku a je rozšířená o další hráčky z širšího kádru, které již absolvovaly některé předešlé akce a mají týmu co nabídnout,” říká Martiník.

„Jsme rádi, že se po dlouhodobém zranění může k týmu připojit i Eva Řeháková, která už má v reprezentaci juniorek zajímavou zkušenost. Také věříme, že se do soustředění dají zdravotně dohromady další zkušenější hráčky – Kristýny Lechnerová a Zlatníková,” doplňuje.

Trenér Tomáš Martiník musel nakonec udělat tři změny. Akce se nemůže zúčastnit Vendula Maroszová, kterou nahradila její spoluhráčka z Vítkovic Blanka Gajdošová. Nejde ani Aneta Faltová, místo níž byla z kádru Bohemians donominovaná Nela Kočvarová. Místo Elišky Pešavové pak získala pozvánku Radka Neimczyková z FBC Ostrava.


Nominace reprezentace juniorek na soustředění v Kutné Hoře (26. – 28. 11.)

Brankářky: Klára Hodulíková (FBS Olomouc), Hana Kuchařová (Black Angels), Monika Šolleová (Tatran Střešovice).

Obránkyně: Nela Kočvarová (FbŠ Bohemians), Kristýna Lechnerová, Sofie Skalíková (obě Florbal Chodov), Markéta Lenfeldová (FBC Liberec), Tereza Matýsková (1. SC Vítkovice), Michaela Mechlová, Kateřina Stůjová, Kateřina Vachudová (vš. Tatran Střešovice), Karolína Sigmundová (FBC Ostrava).

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Adéla Fieková, Jana Horečková, Blanka Gajdošová (vš. 1. SC Vítkovice), Karolína Janatková (FA Mladá Boleslav), Kristýna Jiráýsková, Emilie Skalíková (obě Florbal Chodov), Radka Korbelářová, Simona Korbelářová (obě Tatran Střešovice), Karolína Mezerová (FbŠ Bohemians), Eva Řeháková (FBS Olomouc), Adriana Středulová, Radka Neimczyková (obě FBC Ostrava), Kristina Zlatníková (Tigers Start98 Kunratice).

Obrázek