{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


REPREZENTACI MUŽŮ A JUNIORŮ ČEKÁ TEST NA SLOVENSKU

Obrázek ke článku
30. 6. 2021

Po dlouhé době se sejde florbalová reprezentace mužů, která v rámci přípravy na prosincové mistrovství světa v Helsinkách zavítá do slovenské metropole, oproti původní nominaci budou scházet tři jména. Společně s mužskou reprezentací se do Bratislavy vydá i národní tým juniorů. Výběr Jaroslava Berky bude čelit Slovensku a Švýcarsku. Hlavní motivací je připravit se na srpnové mistrovství světa juniorů, které se bude konat v Brně.​

Trenér Pettri Kettunen bude ve dvojzápase se Slováky postrádat zraněného obránce Tatranu Ondřeje Němečka. Chybět bude také duo působící ve švýcarském Usteru – Patrik Dóža a Martin Pražan, kteří se z pracovních důvodů nebudou účastnit letních reprezentačních akcí. Nominaci doplní střešovický obránce Martin Pánek.

"Období covidu bylo pro nás výzvou, jako ostatně pro všechny. Museli jsme se s větší intenzitou věnovat rodinám i firmě. Mrzí nás, že s týmem nemůžeme být, ale aktuálně nebyla jiná možnost. S trenéry jsme situaci řešili s předstihem a informovali jsme také spoluhráče," okomentoval svou a Pražanovu neúčast Dóža.

„Po tak dlouhé době bez zápasu to bude těžké. Hráči jsou ale nadšení, že se mohou opět vrátit k národnímu týmu. Našim cílem je se na Slovensku dostat zpět do mezinárodní konfrontace, nabrat sílu a najít solidní a stabilní úroveň výkonů,“ řekl při oznámení původní nominace Kettunen.

Jednou z nejvýraznějších postav v kádru finského kouče bude bezpochyby Filip Langer. „Těším se hodně, protože letošní sezona byl opravdu krátká a už jsme dlouho nehráli. V prosinci nás čeká mistrovství světa, takže každý společný den je důležitý. Doufám, že se posuneme o krok blíž k tomu, co chceme hrát,“ věří jeden z nejproduktivnějších hráčů uplynulého ročníku Livesport Superligy.

Na juniorský výběr čeká světový šampionát již v srpnu. „Jsme moc rádi, že si budeme moct v rámci přípravy na mistrovství světa zahrát mezinárodní zápasy. Každá herní prověrka je pro nás důležitá,“ říká Berka před odjezdem.

„Nechceme odkrýt úplně všechny karty, ale chceme se zaměřovat na dílčí herní věci,“ hlásí kouč, který s sebou na Slovensko poveze i jednoho nováčka – Filipa Šuberta z FBC Ostrava. „Všimli jsme si ho během sezony. Díky přesunu šampionátu na srpen stihl odehrát další zápasy a podával v nich dobré výkony. Jsme přesvědčeni o tom, že může být přínosem. Chceme ho vidět v zápase,” upřesnil.

Rozpis zápasů:
  • A: 2. července (pátek) Slovensko – Česko (18.00 SELČ),
  • A: 3. července (sobota) Slovensko – Česko (18.00 SELČ),

  • Jun.: 3. července (sobota) Česko – Švýcarsko (15.00 SELČ),
  • Jun.: 4. července (neděle) Slovensko – Česko (13.00 SELČ).

Nominace reprezentace mužů:

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal Mladá Boleslav), Martin Beneš (Sparta Praha).

Obránci: Jiří Bauer, Tomáš Sýkora (oba Florbal Chodov), Dominik Beneš (Florbal Ústí/Sparta Praha), Jakub Gruber (Florbal Mladá Boleslav), Daniel Šešulka (Chur Unihockey, Švýc.), Ondřej Vítovec (1. SC Vítkovice), Martin Pánek (Tatran Střešovice).

Útočníci: Marek Beneš, David Šimek (oba Tatran Střešovice), Jiří Besta, Adam Delong, Matyáš Šindler (vš. 1. SC Vítkovice), Jakub Boček (Black Angels), Martin Kisugite (Floorbal Köniz, Švýc.), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund, Švéd.), Tom Ondrušek (Florbal Chodov), Josef Rýpar (Linköping IBK, Švéd.), Radek Sikora ml. (SV Wiler-Ersingen, Švýc.), Radek Valeš (FBC Liberec).

Nominace reprezentace juniorů:

Brankáři: Karel Hodík (Florbal Chodov), Tomáš Jurco (Tatran Střešovice).

Obránci: Matyáš Bachmaier (Kanonýři Kladno), Martin Čermák (FBC Liberec), Ondřej Kawulok (Florbal Ústí), Jan Malič, Michal Vojtíšek (oba FbŠ Bohemians), David Horký (Florbal Chodov), Lukáš Punčochář (Bulldogs Brno), Filip Šubert (FBC Ostrava).

Útočníci: Matouš Burian, Tomáš Hanák (oba Black Angels), Matěj Čermák, Martin Dolejš (oba Sparta Praha), Filip Forman, Matěj Pěnička (oba FbŠ Bohemians), Matěj Havlas, Vojtěch Klápa, Ondřej Papoušek (vš. Tatran Střešovice), Adam Hemerka (Florbal Mladá Boleslav), Petr Majer (Florbal Chodov), Šimon Stránský (FBC Liberec).


Obrázek