{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


REPREZENTACI MUŽŮ STARTUJE PRVNÍ SPOLEČNÁ AKCE

Obrázek ke článku
24. 5. 2019

Národní tým mužů v posledním květnovém víkendu absolvuje první soustředění nového cyklu. Do Hostivice míří vedle ostřílených reprezentačních opor také řada nových tváří, kemp proběhne pod vedením obměněného realizačního týmu. Tým Petriho Kettunena a již v dubnu potvrzených asistentů Milana Fridricha a Pavla Bruse doplní Michal Rybka ze Švýcarského Langnau a pardubický Roman Vítek. Vedoucím týmu zůstává Petr Hlavička. V rozhovoru s hlavním trenérem se dočtete o jejich úloze v týmu, ale také o změnách v nominaci na první společný kemp.

V průběhu dubna odhalil hlavní trenér české florbalové reprezentace mužů Petri Kettunen jména svých dvou asistentů, kterými se stali Pavel Brus z Vítkovic a Milan Fridrich z Tatranu. O průběhu jednání, dojmech z budoucí spolupráce i jednotlivých rolích a úkolech, které si mezi sebe trenérský tým rozdělil, se podrobněji dočtete ZDE. Nyní se v realizačním týmu kolem Petriho Kettunena zaplnila také poslední dvě místa, která zaujmou Michal Rybka a Roman Vítek. 

Jak se spolupráce s Michalem Rybkou, který se dlouhodobě věnuje florbalu ve Švýcarsku, rodila?
S Michalem Rybkou jsem byl v kontaktu už v průběhu minulých let, protože působí v Langnau a trénuje Martina Kisugiteho. V rámci toho vyšlo najevo, že má zájem se podílet na práci u českého národního týmu, samozřejmě podle toho, co bude kolem týmu třeba. Vím, jak ve Švýcarsku pracuje, se švýcarským florbalem jsem byl posledních patnáct let v kontaktu velmi intenzivně. Měl zájem se připojit k novému týmu a podařilo se nám najít společné řešení.

Jaké bude jeho role v rámci realizačního týmu?
Bude přítomen na akcích a kempech a společně s ostatními trenéry bude hráče pozorovat a podílet se na trénincích. Ale jeho hlavním úkolem a tím, čím především tým obohatí, je, že bude naším mužem na tribuně, díky vysílačce bude v kontaktu přímo se mnou na lavičce a v průběhu utkání bude mít stejnou roli, jakou měl v minulém cyklu Akseli Ahtiainen. Bude také více zodpovědný za video. Na herních akcích tedy bude video trenérem a pozorovatelem na tribuně. S videem hodně pracoval už v Langnau a o tento typ práce má velký zájem. Je to zároveň něco, na co se my potřebujeme hodně zaměřit.

Čím dalším přispěje bývalý reprezentant českému národnímu týmu?
Ve švýcarské lize bude sledovat Švýcary, na turnajích jako je Euro Floorball Tour pak bude pozorovat soupeře, jejich zápasy a jejich hru, a do týmu tak přinášet důležité informace.

Dalším změnou v realizačním týmu je Roman Vítek na pozici trenéra brankářů. Ten na této pozici zároveň působí i u národního týmu žen, jak to spolu půjde dohromady?
Probíral jsem to jak s Romanem, tak i se Saschou (Sascha Rhyner, hlavní trenér reprezentace žen, pozn. red.). Shodli jsme se na tom, že v tomto ohledu není mezi mužským a ženským národním týmem příliš mnoho rozdílů. Samozřejmě letos tím, že světový šampionát hrají ženy, bude ženská reprezentace v Romanově práci prioritou, naštěstí se nám ale kryje jen jedna akce. Bude to o dobré koordinaci s ženským národním týmem, ale tam by neměl být žádný problém.

Zatím je plán takový, že Roman bude na kempech a při utkáních, která se budou konat v Čechách. Řešíme a budeme řešit s brankáři, jak to bude fungovat, ale zatím je to nastavené takto. Brankářům ale bude Roman pomáhat svým pozorováním a poznámkami i v průběhu sezóny.

Posledním základním kamenem realizačního týmu a jménem, které zbývá spíše potvrdit, než odhalit, je Petr Hlavička jako vedoucí týmu, je to tak?
Ano. A jsem velmi rád, že s námi Petr bude pokračovat, protože nyní máme realizační tým kompletní a jsou v něm i lidé, se kterými jsem pracoval už v posledních dvou letech. Petr se mnou bude opět v hodně úzkém kontaktu ohledně dění kolem národního týmu. Také fyzioterapeuti jsou stejní jako v minulém období, takže těch změn ve finále zase tolik není.

Jaký máte z nového realizačního týmu dojem?
Zatím je těžké říct, co můžu od našeho nového trenérského týmu očekávat, protože jsme teprve na začátku naší spolupráce. Jsem zvědavý, co napoví první soustředění a první tréninky, na kterých budeme spolupracovat. Ale mám z toho zatím radost, trenéři jsou velmi přímí a vedli jsme spolu zajímavé konverzace. To je přesně to, co potřebujeme, abychom se posouvali. Jsem rád, že jsou s námi.

V nominaci na květnový kemp proběhlo na poslední chvíli několik změn, mimo jiné se k týmu připojí Jakub Mendrek a také Martin Haleš. Co to způsobilo?
Konec května je období, kdy v klubech začíná letní příprava, a po dlouhé pauze to provází několik zranění. Proto jsme potřebovali doplnit tým několika hráči. Martin Haleš byl nejlepším brankářem juniorského šampionátu, takže je poměrně jasné, že ho chceme vidět také v mužském národním týmu, jak si povede na trénincích. Pozvání si skutečně zasloužil, stejně jako Jakub Mendrek, který s námi absolvoval pár akcí už minulé léto. Uvidíme, jak se to celé vyvine, máme v národním týmu hodně nových tváří. Bude to pro nás opravdu inspirující kemp.

Změny v nominaci k 23. květnu 

Nezúčastní se:
Lukáš Souček, Vítkovice - zdravotní důvody
Filip Langer,  Střešovice - zdravotní důvody
Tom Ondrušek, Chodov - osobní důvody
Jakub Hubálek, Vítkovice - zdravotní důvody
Martin Nehera, Vítkovice - zdravotní důvody

Zúčastní se:
Martin Haleš, Pardubice
Radek Valeš, Liberec
​Jakub Mendrek, Ostrava

Kompletní nominaci najdete ZDE.

Obrázek