{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

REPREZENTAČNÍ VÝBĚRY MAJÍ ZA SEBOU TRÉNINKOVÉ KEMPY

Obrázek ke článku
12. 2. 2021

Během minulého víkendu se uskutečnily hned tři reprezentační kempy - muži se potkali v Kladně, junioři v Hostivici a soustředění juniorek proběhlo v Kutné Hoře. Do akce se tak dostalo téměř 100 hráčů a hráček včetně členů realizačních týmů.

„Jsme rádi, že jsme soustředění mohli uspořádat a navázat na přípravu směřující k vrcholům letošního roku. Pro juniory a juniorky šlo dost možná o poslední akci před blížícími se světovými šampionáty v dubnu a květnu. Kaňkou je preventivní pozitivní test po skončení kempu u hráčky z kádru juniorek, která stejně jako všichni ostatní byla před akcí testována negativně (PCR) a během samotného soustředění nevykazovala žádné příznaky onemocnění,“ shrnula manažerka reprezentace Zuzana Svobodová.

Pravidla reprezentačních akcí jsou dána hygienickým protokolem reprezentace i výjimkou ministerstva zdravotnictví. Patří mezi ně povinné preventivní antigenní nebo PCR testování před akcí a fakultativní testování po akci, ubytování - pokud možno - s ohledem na klubovou příslušnost, maximální důraz na oddělení týmů od jiných případných hostů ubytovacích zařízení, stravovacích místností a podobně. Zároveň všichni zúčastnění dodávají potvrzení o bezinfekčnosti, kde stvrzují, že neměli úzký kontakt s pozitivní osobou v době před akcí, není jim nařízena izolace nebo karanténa, případně dodrželi postup stanovený krajskou hygienickou stanicí pro vynětí z karantény.

„Mrzí nás, že přes maximální úsilí a splnění všech závazných hygienických podmínek ke konání akcí se nám nepodařilo zabránit včasnému záchytu infekce u jednoho z týmů,“ konstatuje Svobodová. 

V uplynulém týdnu proběhlo mnoho jednání s příslušnými hygienickými stanicemi, pod které kemp, pozitivně testovaná hračka i ostatní účastníci spadali. „S celým týmem a následně kluby jsme byli v intenzivním kontaktu od úterního večera, respektive středečního odpoledne, tedy hned od okamžiku, kdy jsme obdrželi informaci o pozitivním výsledku. Následně se situace měnila de facto každou hodinu i vzhledem k odlišnému přístupu jednotlivých KHS a jejich postoji k problematice karanténních opatření pro pravidelně testované hráče,“ přibližuje vývoj Svobodová. Výsledkem společné snahy všech stran nakonec přesto byla karanténa pro účastnice kempu, kvůli čemuž se některé kluby rozhodly požádat o odložení svých utkání v Extralize žen.

„V tuto chvíli si celou situaci vyhodnocujeme a hledáme další postupy, které by v budoucnu mohly ještě lépe zabezpečit účastníky reprezentačních srazů i jejich návrat do klubů,“ uzavírá manažerka reprezentace.

Obrázek