{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

REPREZENTOVAT PRO MĚ BYLA ČEST, ROZPLÝVALA SE KATEŘINA SEEMANNOVÁ

Obrázek ke článku
16. 11. 2018

Uplynulý dívčí juniorský reprezentační cyklus skončil velkým úspěchem, když děvčata přivezla bronzové medaile. Nastupující generace má tedy vysoko nastavenou laťku. Už na první Euro Floorball Tour však ukázala, že se téhle výzvy nebojí. Ve švýcarském Neuchatelu byla také jihlavská Kateřina Seemannová. Hraním za reprezentaci si splnila jeden ze svých snů. 

Obléknout na sebe dres národního týmu je snem snad každého sportovce. Jenže než poprvé uslyší hrát tu nejkrásnější hymnu na světě, musí projít dlouhým tréninkovým procesem. Kateřina svou kariéru odstartovala v Jihlavě.

„Znala jsem se s tehdejší trenérkou žákyň Annou Přibylovou (nyní Konečnou). Dřív jsem hrála hokej, ale když mi napsala, jestli si nechci přijít zatrénovat, brala jsem to jako zajímavou výzvu a přišla,“ popisovala své florbalové začátky mladá reprezentantka.

Čas plynul, roky přibývaly, stejně tak množství odehraných zápasů. Kateřina oblékla dres regionální reprezentace, s níž vybojovala medaili. Zahrála si také na olympiádě dětí a mládeže v Brně. Pak přišla první reprezentační pozvánka.

„V roce 2016 jsem se poprvé dostala na kemp výběrové mládeže v Jičíně. Tehdy jsem poprvé měla srovnání s nejlepšími florbalistkami z republiky.“

Očividně zaujala. Trenér juniorek Martiník ji pozval také letos. Probojovala se až do užšího kádru národního týmu, který odcestoval na první turnaj Euro Floorball Tour do Švýcarska. Tam ji čekal křest ohněm. V prvním utkání nastoupila proti Švédkám, nejlepším hráčkám světa.

„Nastoupit za národní tým je skvělý pocit. Bylo mi ohromnou ctí obléct reprezentační dres. Přiznám se, že jsem byl hodně nervózní. Ale zároveň bylo úžasné zahrát si proti nejlepším na světě,“ pochvalovala si.

Na turnaji dokázala skórovat hned v prvním duelu proti florbalistkám ze země tří korunek. „Branka mi samozřejmě udělala radost, ale že bych ji nějak speciálně slavila, to ne. Mám radost z každého gólu, který dá můj tým,“ dodávala.

Vzhledem ke skutečnosti, že Kateřina nastupuje v juniorské nejvyšší soutěži či na krajské reprezentační úrovni, přímo se nabízí srovnání úrovní. „Hra mi připadala celkově tvrdší, což jsem sama pocítila na vlastní kůži.“

Cesta k nominaci na světový šampionát je ještě dlouhá a trnitá. Jihlavská odchovankyně, a spolu s dnes již brněnskou Pavlínou Bačovou druhá hráčka, která pochází z Regionu V, k ní však má nakročeno velmi slušně. „Když se maká, všichni si můžeme splnit svůj sen. Tím mým je účast na mistrovstí světa. Udělám pro ni, co bude v mých silách!" 

​​

Obrázek