{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ROZCESTNÍK: ČESKÉ TÝMY ČEKÁ NA EFT ŠVÉDSKO

Obrázek ke článku
16. 10. 2021

Švédská sobota. Všechny čtyři národní výběry se druhý hrací den na turnajích Euro Floorball Tour utkají s reprezentací Tre Kronor. Program rozeběhne utkání juniorek, po kterém následuje duel florbalistů do 19 let a podvečer bude patřit seniorským týmům. Sledujte dění v Plzni a finském městě Lempäälä.​​


Jako jediní v pátek zvítězili junioři, kteří porazili Švýcarsko 6:3. Hattrickem se při premiéře v národním týmu blýskl Daniel Chatrný. „Do dalších zápasů se rozhodně musíme zbavit negativních pasáží, jež se na naší straně objevovaly. Musíme zlepšit defenzivu v našem obranném pásmu a mít kvalitnější backcheck,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru.

Jen těsně se úspěchu nedočkaly juniorky. Ty v Lempäälä podlehly domácímu týmu až po nájezdech. Slibný začátek pro nový cyklus. Stejný soupeř čekal také na ženy, které si zapsaly výsledek 3:6.

V mužské reprezentaci si na poslední akci před prosincovým šampionátem odbývají premiéru také tři nedávní mistři světa v kategorii juniorů. Trenérský tým navíc nasadil Matěje Havlase, Lukáše Punčocháře a Adama Hemerku při úvodní těsné prohře se Švýcarskem do jedné pětice. „Uvidíme, jestli trenér zamíchá se sestavou. Ale měření s kýmkoliv zde na turnaji je skvělá zkušenost. Lepší zápasy ani hrát nejde a já se moc těším na zbytek,“ zmiňoval Havlas.

SOBOTA 16. ŘÍJNA

Juniorky

9:00 Česko –⁠ Švédsko ONLINE | VIDEO*

Junioři

12:30 Česko –⁠ Švédsko ONLINE | VIDEO

Muži

18:30 Česko –⁠ Švédsko ONLINE | VIDEO

Ženy

18:00 Česko –⁠ Švédsko ONLINE | VIDEO*

* Videopřenosy z finského Euro Floorball Tour jsou placené.


Obrázek