{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ROZCESTNÍK | JUNIORKY HRAJÍ FINÁLE, MUŽI MOHOU OVLÁDNOUT EFT!

Obrázek ke článku
4. 9. 2022

Velký den je tady. Juniorky budou v Katovicích bojovat v historicky prvním finále mistrovství světa. Muže pak čeká po dvou výhrách boj se Švýcarskem o vítězství na turnaji Euro Floorball Tour. S výběrem helvétského kříže se v St. Gallenu střetnou i junioři.

MS juniorek 2022

Česko – Švédsko (16.00)

Historie je napsaná. Juniorky budou hrát poprvé v historii finále mistrovství světa. Nyní zbývá zjistit, jakým perem bude jejich premiérová účast v boji o titul zapsaná. Zlatým nebo stříbrným? V cestě jim bude stát Švédsko, které zdolal v semifinále Finky přesvědčivě 8:3.

„Byl to zápas, jak má být. Byl vyrovnaný a přeléval se ze strany na stranu. Prakticky celý zápas jsme hráli to, co jsme chtěli. Postupně jsme se dostávali do šancí a měli jsme jich více, než Švýcarky,” těšilo po utkání trenéra Tomáše Martiníka.

Střetnutí můžete sledovat skrze YouTube kanál IFF:

EFT 2022 – MUŽI

Švýcarsko – Česko (14.30)

Živě od 14.35 na ČT SPORT PLUS

Čeští florbalisté budou na turnaji Euro Floorball Tour bojovat o historicky druhé vítězství celého turnaje. Poprvé se jim to povedlo v roce 2014 v České Lípě. Národní tým dvakrát zvládl nájezdy. Nejprve zdolal Švédy a v sobotu i Finy. V případě triumfu nad Švýcarskem jim bude patřit prvenství.

„Vyhrát jakýkoliv turnaj je skvělé, ale pro nás je nejdůležitější celý proces a to, že víme, kde se nacházíme směrem k mistrovství světa. Je důležité zvládat těžká utkání a já předpokládám, že i nedělní klání se Švýcary bude náročné,“ říká jubilant Tom Ondrušek, jenž proti týmu Suomi odehrál svůj stý reprezentační zápas.

Pusťte si celý videorozhovor s Tomem Ondruškem:

EFT 2022 – JUNIOŘI

Švýcarsko – Česko (9.00)

Juniorský výběr po úvodním triumfu se Švédskem nestačil na výběr Suomi. S Finy nezvládl především závěr druhé části, ve které dvakrát inkasoval. Na závěr turnaje se svěřenci Matěje Klucha utkají s domácím týmem, jenž také nestačil na Finsko a zdolal výběr Tre Kronor po nájezdech.

„Bylo to nějaké celkové selhání týmu. Absolutně jsme nedodržovali cíle, které jsme měli nastavené do utkání, a Finsko trestalo ze skoro každého protiútoku. Snažili jsme se to zpátky nakopnout. Říkali jsme si, že se budeme soustředit pouze na třetí třetinu a pokusíme se ji vyhrát,” řekl po utkání s Finy Jakub Bohuslávek.

Duel můžete živě sledovat skrze Swiss Unihockey TV.

Pusťte si celý rozhovor s Jakubem Bohuslávkem:

Obrázek