{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ROZHODČÍ ZNAJÍ NOMINACI NA SVĚTOVÉ HRY

Obrázek ke článku
25. 4. 2017

Florbalová událost roku má za sebou další nominaci. Po širších kádrech jednotlivých reprezentačních týmů jsou známé tři páry rozhodčích, které se představí na Světových hrách, jež se budou konat na konci července v polské Vratislavi.

„Samozřejmě, že Světové hry jsou velkou událostí nejen pro nás, ale i pro všechny sporty, které se jich zúčastní a jsme opravdu nadšeni, že jsme jejich součástí. Chtěli jsme mít také zkušenosti ze strany rozhodčích na turnaji,“ řekl k nominaci Fin Veil Halonen coby člen komise rozhodčích Mezinárodní florbalové federace.

Do konečné nominace z hlediska rozhodčích mezi tři vybrané dvojice nedostal žádný český pár. Na největší události roku se podívají finští sudí Mikko Alakare, Vesa Wikki, dále Lotyši Martins Gross a Martins Larinovs a také Švédové Glenn Boström s Häkanem Södermanem.

„Vím, že mnoho špičkových mezinárodních rozhodčích by chtělo být při prvních “olympijských hrách“, ale bohužel tam nemohou být všichni. Tentokrát rozhodla komise rozhodčí IFF o jmenování těchto párů,“ dodal k nominaci Halonen.

Česká reprezentace se na Světových hrách utká ve skupině postupně ve čtvrtek 27.7. od 12:00 s Finskem a následně v pátek 28.7. od 17:30 s domácím Polskem. Medailové boje jsou na programu o víkendu 29.-30.7.

​​

Obrázek