{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PO RESTARTU SE DO PARDUBIC VRÁTÍM, SLIBUJE HALEŠ

Obrázek ke článku
11. 11. 2020

Pochází z Hradce Králové. Hraje od roku 2008, v bráně je od roku 2010. V roce 2015 přestoupil do oddílu SOKOLI Pardubice. Největší úspěchem Martina Haleše je určitě titul na juniorském mistrovství světa 2019 a nominace do All-star týmu turnaje. Dále pak dosáhl na triumf v tehdejším Poháru České pojišťovny 2019, obsadil třetí místo v anketě junior sezony 2018/2019 a vyhrál Czech Open Pro 2018.

V extralize působí Martin Haleš už třetí rokem, aktuálně při koronavirové pauze ale hraje ve Švédsku. Konkrétně v superligovém oddíle Vipers Växjo, ve kterém naplno trénuje s týmem a plní roli týmové dvojky. Je členem širšího kádru reprezentace můžu.​

Martine, florbalu se věnujete odmala. Je angažmá v nejvyšší švédské lize splněním dětského snu?
Určitě ano, i když je to jen chvilkově do pozice týmové dvojky. Do budoucna bych se ale chtěl probojovat do SSL na stálo a chytat ji pravidelně.

Zůstanete ve Švédsku po celý zbytek sezony, nebo po restartu Livesport Superligy zamíříte zpět do Pardubic?
Jakmile se to v České republice uvolní a liga se rozjede, tak se vracím do Pardubic a sezonu dohraju tam. A jak se to vyvine příští rok, to se teprve uvidí.

Už od mladších žáků jste procházel regionálními výběry. Pomohly vám tréninky a setkávání s talentovanými vrstevníky ke zkvalitnění přípravy?
Určitě mi pomohly výběry, když jsem byl ten z mladšího ročníku. Ale hodně mi pomohlo, že jsem téměř vždy trénoval a hrál za starší kategorie.

Co vás po příjezdu do Švédska nejvíce překvapilo? Ať už pozitivně, nebo negativně.
Vyloženě mě asi nepřekvapilo nic, na všechno jsem byl připravený. Ale libí se mi, jak jsou tu všichni lidé příjemní a hodní. To beru jako velké pozitivum.

K vašim největším úspěchům patří zisk zlaté medaile z juniorského mistrovství světa. Je podle váš reálné získat zlato i v mužské kategorii?
Reálné to určitě je. Podle mě je jen otázka času, kdy se to povede, a pevně věřím, že to bude co nejdřív.

Máte nějakou radu pro mladé florbalisty, kteří by si jednou taky chtěli zahrát na světovém šampionátu a získat angažmá ve velkém zahraničním oddíle?
Hlavně aby je florbal bavil! To je nejdůležitější. Přece jenom je to pořád jen sport, který děláme pro zábavu. A pokud má někdo v plánu jít do zahraničí, tak aby se učil anglicky! Je to opravdu důležité a já v tom teď trochu plavu. 

​​

Obrázek