{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FLORBAL DOSTAL PŘED TENISEM PŘEDNOST, ŘÍKÁ KUBELKA

Obrázek ke článku
16. 11. 2020

Florbal hraje od 4. třídy ZŠ. Maxim Kubelka začínal v místním Sokolu, kde se hrálo pouze jednou týdně na malé prázdné branky a jednou ročně se hráči zúčastnili turnaje. Asi před pěti lety ho spolužák vzal na trénink tehdy nově vzniklého dorostu FBC Letohrad (oddíl Orel Orlice), kde hraje doteď. Stal se vítězem kanadského bodování 2. ligy dorostenců 2019/2020 a byl druhý v kanadském bodování 3. ligy juniorů. Za sezonu nashromáždil neuvěřitelných 118 bodů v rámci dvou soutěží.

Maxime, minulá sezona skončila předčasně, ta současná už je přerušená. Jak se udržuješ v kondici?
Od trenéra A týmu i juniorů máme individuální plán, takže hlavně plněním zadaných věcí, sprinty a delšími běhy na různé vzdálenosti, během do kopce, posilováním. Každý týden je to jiné.

Kromě florbalu máš výsledky také v tenise. Dají se oba sporty kombinovat, nebo musíš některý upřednostnit?
Nejdříve se to dalo, později už ale ne, takže jsem upřednostnil florbal. Tenis už de facto netrénuju, jenom v létě odehraju soutěže družstev a pár turnajů.

Jakou školu studuješ? Máš v plánu do budoucna studium skloubit s florbalem a zkusit se třeba prosadit také ve větším oddíle a vyšší soutěži?
Studuji na letohradském soukromém gymnáziu a ještě nejsem rozhodnutý, kde bych chtěl studovat dále, takže zatím nevím. Jsem velice spokojený v Letohradě, ale kdo ví, jak to v budoucnu třeba právě kvůli škole bude.

V této sezoně poprvé hrají dorostenci i junioři košovým systémem. Vyhovuje ti tento systém? Vidíš v něm nějaká pozitiva?
Jelikož jsme stihli odehrát pouze první turnaj, tak moc nevím, jak to zhodnotit, ale já osobně jsem to bral spíše negativně a radši bych to nechal systémem z loňska. Možná by pozitivem mohlo být to, že by bylo méně nevyrovnaných zápasů a silnější týmy by hrály více proti sobě a stejně tak slabší týmy by hrály více spolu.

Máš nějaký florbalový nebo sportovní vzor?
Florbalový asi ne, ale jelikož jsem velký fanoušek Colorada Avalanche, tak jako vzor bych zvolil Nathana MacKinnona.

MacKinnon nastupoval v lize osmnáctiletých a devatenáctiletých v šestnácti letech. Svůj první hattrick vstřelil 3. prosince 2011. Pamatuješ na svůj první hattrick?
To bylo hned v naší první sezoně, když jsme hráli první zápas sezóny proti Hostinnému a vyhráli jsme 8:7.

Pět gólů v jednom utkání vstřelil při vítězství 6:4 nad Québecem Remparts. Máš na kontě i tento úspěch?
Minulou sezonu proti Dobrušce jsem měl sedm gólů v zápase po sedmi asistencích Petra Dolečka.

​​

Obrázek