ROZJETÉHO LANGERA PŘIBRZDILA PAUZA: HLAVNĚ SE NEZBLÁZNIT

15. 10. 2020

Náročných sedm dní prožili v Tatranu. Střešovický celek během týdne odehrál tři superligová utkání. Po porážce od Vítkovic zvládli svěřenci Milana Fridricha jak utkání v Pardubicích, tak v Liberci. Výrazný podíl na tom nese útočník Filip Langer, který během posledních dvou zápasů nastřádal skvělých deset bodů! Fanoušci poté jeho počínání zvolili ve facebookové anketě Českého florbalu za nejlepší moment týdne.

Střešovičtí zahájili minulý týden televizním utkáním s Vítkovicemi, ve kterém na svého protějška nestačili a prohráli 5:10. O něčem jiném byla čtvrteční dohrávka v Pardubicích. V té hosté dominovali a deklasovali svého soupeře 15:3. Největší zásluhu na triumfu měl právě Langer.

Skóre zápasu otevřel odchovanec Tatranu už po 52 sekundách a ještě do konce třetiny přidal v přesilové hře druhou branku. Krátce po začátku druhé části zkompletoval hattrick, ale to stále nebylo vše. Na 7:1 upravoval ve 27. minutě opět z přesilové hry. Poslední bodová produkce „Lanýže“ přišla těsně před polovinou utkání, kdy asistoval u branky Ondřeje Němečka.

„Ze začátku sezony to ode mě nebylo vůbec ono. Měl jsem spoustu šancí, které jsem neproměňoval. Jsem rád, že se to prolomilo a výrazněji jsem pomohl k vítězství. Pořád je samozřejmě co zlepšovat,“ zhodnotil svůj výkon český reprezentant.

V bodové produktivitě pokračoval Langer i v nedělním zápase na hřišti Liberce. Po jeho přihrávce otevřel skóre zápasu po 27 sekundách Petr Brautferger. Už svoji třetí branku v přesilové hře během posledních dvou klání přidal hráč s devětadvacítkou na zádech v polovině první části. Další bodový zápis si nechal na konec druhé třetiny, po jeho přesném pasu a brance Matěj Havlase odskočili hosté na klíčový dvoubrankový rozdíl.

Do přestávky Střešovičtí ještě dvakrát udeřili a po druhé třetině šli do kabin s vedením 8:4. V posledním dějství pražský tým přidal dvě branky a v obou případech u nich asistoval Langer. Nejdříve vybídl v přesilové hře ke skórování Ondřeje Němečka a poté podruhé v zápase Havlase, který pečetil další vítězství Tatranu 10:4.

„Předvedná hra je zatím dobrá, hrajeme útočným stylem, což mi vyhovuje. Hodně těžíme z předsezonní přípravy, která byla kvalitní. Díky tomu můžeme být stále aktivní,“ vykládal produktivní útočník.

Před vynucenou pauzou stihl Tatran odehrát šest utkání, ze kterých byl v pěti případech tím úspěšnějším celkem. Okupuje průběžné druhé místo Livesport Superligy se šestibodovou ztrátou na vedoucí Vítkovice, lídr ale odehrál o jedno střetnutí víc.

Osmnáctiletý Langer zaznamenal během těchto zápasů 16 kanadských bodů za osm branek a stejný počet asistencí, což ho řadí na čtvrté místo produktivity. Pauza mladého forvarda z míry nevyvádí, bere ji jako fakt. „Je potřeba to přijmout, jak to je. Snad se zas brzo potkáme na palubovkách. Hlavně se z toho nezbláznit,“ komentoval současné dění.