{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ROŽNOV V SEMIFINÁLE TRÁPÍ DALŠÍHO FAVORITA, ZÁPADNÍ SKUPINU OVLÁDLI FAVORITÉ

Obrázek ke článku
18. 3. 2018

Třetí nejvyšší soutěž mužů má po víkendu za sebou první dvě utkání semifinále a zároveň i druhého kola play-down. Největším překvapením se stali opět florbalisté Rožnova, kteří po čtvrtfinálovém vyřazení Kopřivnice jsou už jediné vítězství od postupu do finále. ​

V západní skupině jsou na tom po víkendu lépe favorité, kteří ovládli oba své zápasy a vedou tak v sérii 2:0. Budějovice v sérii proti Kadani musely své dvě výhry tvrdě vybojovat, neboť hosté byli v obou utkáních rovnocenným soupeřem. V tom prvním Budějovice otáčely skóre v poslední třetině, v tom druhém pak bránily při závěrečném náporu svůj náskok z úvodu. Domácím hráčům ke dvěma bodům pomohl hlavně Lukáš Malý, když v obou utkáních zaznamenal hattrick a v sobotu k tomu přidal i jednu úspěšnou přihrávku.


Vyrovnaný průběh měla i druhá série mezi Jaroměři a Mukařovem. V prvním zápase rozhodly o vítězství Jaroměře až samostatné nájezdy, v tom druhém pak posledních patnáct minut, ve kterých domácí dokázali utéct o šest gólů. Dvě vítězství si připsali i hráči Náchoda, ti po sobotním jednoznačném zápase s Opavou přidali výhru v neděli, a to po samostatných nájezdech.


Rožnov pod Rahoštěm, postrach favoritů ve skupině Východ. Tak by se dal charakterizovat tým z okresu Vsetín. V základní části totiž skončili rožnovští hráči až na osmém místě a ve čtvrtfinále udolali druhou Kopřivnici v pátém rozhodujícím zápase a postoupili tak do semifinále. V tom bojují proti třetím Gullivers, odkud si po víkendových zápasech vezou domu nadějné mečboly. Před domácím publikem tak budou mít dva pokusy na postup do finále.


Dvěma zápasy o víkendu pokračovalo i druhé kolo play-down, které určí dva sestupující a dva účastníky baráže. Jediný krok od sestupu do divize je z východní skupiny ASK Bystřice n.P., ta dvakrát prohrála v Havlíčkově Brodě. Na západě dokázaly Strakonice urvat nad Turnovem jedno vítězství, stav je tak vyrovnaný 1:1. Série se nyní stěhuje do Strakonic, kde budou mít domácí hráči dva pokusy na odvrácení přímého sestupu.


Výsledky semifinalových zápasů:

Skupina západ:

FBC Štíři Č. Budějovice - FBC DDM Kati Kadaň A 9:7, 7:4

TJ Sokol Jaroměř - TJ Sokol Mukařov 7:6pn, 9:3


Skupina východ:

Florbal Primátor Náchod - S.K. P.E.M.A. OPAVA 8:0, 6:5sn

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - 1. FBK Rožnov p/R 1:5, 2:3p


Výsledky 2. kola play-down:

Skupina západ:

TJ Turnov - FbC Strakonice P.A. 5:6p, 7:4


Skupina východ:

TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons  - ASK Bystřice n.P. 11:7, 12:4


Foto: 1fbkroznov.org​


​​

Obrázek