​​

ROZSTŘELY O UMÍSTĚNÍ DOHRÁNY. PRVNÍ DEN JE U KONCE

6. 5. 2017

Dvěma „meziduely“ o umístění byl završen úvodní den florbalového mistrovství České republiky žáků. Po nich je jasné, kdo si zahraje o konečné deváté a kdo o jedenácté místo. Turnaj pokračuje nedělní částí. Druhý den startuje v 8:30.

Okříšky ve skupině dokázaly remizovat s Vítkovicemi a snad si i věřily na to, že by mohly postoupit mezi nejlepších osm celků. Jenže následná porážka jejich sebevědomí nahlodala. S podobnou situací se v průběhu sezony prakticky nepotkaly, body ztratily až v regionálním finále proti Jindřichovu Hradci. Jenže v duelu se Slováckem celek z Vysočiny prospal úvod utkání. Po 24 sekunádch prohrával 0:2 a asi ani sami hráči ve žluto-čených dresech tomu nechtěli věřit. Pak sice zásluhou Honse snížili, první třetinu i přesto prohráli vysoko 1:4.

Od druhé třetiny to byla klasická kovbojka. Okříšky srovnaly, Slovácko si vzalo vedení zpět. A přesně v tomhle duchu pokračoval celý zbytek zápasu. Totálně dramatickou zápletku rozřešil až absolutní závěr třetí třetiny. Deset sekund před koncem Robin Hromeček rozhodl o tom, že na kluky ze Slovácka čeká duel o deváté místo, zatímco Okříšky se utkají o čest a o příčku jedenáctou.

Souboj Hradce Králové s domácí Plzní, tedy konkrétně FBC Plzeň, sledovala početná divácká kulisa. Domácí fanoušci věřili, že když to hráčům s velbloudem ve znaku nevyšlo ve skupině, zadaří se aspoň tentokrát. Ve velmi vyrovnaném duelu to bylo jako na houpačce. Chvíli vedl Hradec, chvíli zase Plzeň. Když už se zdálo, že to Západočeši dotáhnou, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny srovnal Martínek. Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se prosadil Martin Urbánek, který tak zajistil Východočechům utkání o deváté místo. Na Plzeň čeká bitva zklamaných.