{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ROZVOJ HRÁČŮ V ERÄVIIKINGIT

Obrázek ke článku
21. 1. 2020

Využití videa jsme viděli již od nejmenších kategorií a zde ho berou jako běžný způsob pro maximalizaci rozvoje hráče.

V průběhu stáže jsme navštívili kemp talentované mládeže ve sportovní komplexu Eerikkilä. Konkrétně se jednalo o turnaj kategorií B07 a B06. Kempu se účastnilo celkem 8 týmů kategorie B07 a 8 týmů kategorie B06 (vždy 5 týmů elitních klubů a 3 týmy výběrů z ostatních klubů). EräViikingit měla na turnaji tři své mládežnické týmy s jejich trenéry a šéftrenéra, který dával trenérům zpětnou vazbu.

Týmy Ery měly před turnajem nastavené herní cíle, na které se ve hře chtějí zaměřovat. Po každém zápase následoval videorozbor, kde se hráči aktivně zapojovali do diskuze ke konkrétním herním situacím a snažili se najít vlastní řešení sledovaného problému/situace. Bylo poznat, že i pro hráče věku mladších žáků je videorozbor a nacházení vlastních řešení běžné.

Videorozbor z pohledu pozorovatele působil přirozeně díky formě otevřené diskuze s občasnými vtipnými poznámkami. Po videorozboru společně hráči s trenérským týmem stanovili cíle pro další zápas.

K práci trenérů Ery patří pořizování a archivace videí ze všech turnajů a zápasů, kterých se družstva Ery účastní. Tyto záznamy jsou následně zpracovávány, pořizují se z nich videorozbory a slouží i ke sledování vývoje výkonu hráče. Videa jsou přístupná všem členům klubu, prostřednictvím klubové sekce MyEway. Všichni trenéři tak mají povědomí nejen o svém týmu a hráčích, ale také o ostatních kategoriích.  Už u kategorií mladšího věku je zde běžné video používat.

Obrázek