{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

RYTÍŘKY ZÍSKALY TŘI MLADÉ HRÁČKY VČETNĚ REPREZENTANTKY LENFELDOVÉ

Obrázek ke článku
30. 7. 2022

Vítkovice vyřešily otázku defenzivy, kterou před startem nového ročníku Extraligy žen opustilo několik hráček, a přivedly tak tři mladé florbalistky. Mezi nimi je i juniorská reprezentantka Markéta Lenfeldová, jež pomohla v uplynulé sezoně Liberci k postupu z 1. ligy žen. Dalšími novými tvářemi jsou Klára Hrobařová z Třince a Eliška Willmannová ze Znojma.

Lenfeldová již dříve v kádru rytířek působila, a to během sezony 2020/21, kdy se kvůlli koronavirové situaci hrály pouze nejvyšší soutěže. Mezitím stihla kromě zmíněného postupu s Libercem vybojovat bronz na MS v Uppsale a je součástí také nového cyklu juniorské reprezentace.

Další dvě florbalistky úspěšně působily v nižší soutěži. Hrobařová s Třincem ovládla základní část, ale do bojů o nejvyšší soutěž nepustil celek ze Slezska právě Liberec s Lenfeldovou. Willmannová svého nového soupeře zaujala mj. během vzájemného utkání Poháru Českého florbalu.

„Tým prochází velkým množstvím změn a zejména obranu stavíme v podstatě úplně novou. Všechny tři holky jsou charakterově přesně tím, co jsme si přáli a již delší dobu jsme o ně stáli. Tým navíc doplňuje několik mladých hráček z juniorek, které se v přípravě jeví velmi dobře. Změny v kádru tak jsou již víceméně uzavřeny, ačkoliv přiznávám, že ještě jednu novou útočnici bychom si v něm dovedli představit,“ cituje oficiální zpráva trenéra Jiřího Veleckého.

Vítkovice opustila Lenka Novotná, která zamířila do Finska, angažmá na severu Evropy získala také Alžběta Ďuríková, jež si zahraje v SSL. Kariéru se rozhodla ukončit Lucie Šebestová a podle vítkovického webu není jisté ani pokračování Zuzanny Pudziszové a Laury Pruskové, jež je na testech v konkurenčním FBC Ostrava.

Obrázek