{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ŠAMPIONÁT V BRNĚ JE DOBRÁ VOLBA, SHODUJÍ SE HEMERKA A PUNČOCHÁŘ

Obrázek ke článku
22. 6. 2020

Když se rozhodlo, že se mistrovství světa juniorů v roce 2021 uskuteční v Brně, byli to zřejmě právě oni, kteří se radovali nejvíce. Adam Hemerka a Lukáš Punčochář totiž hrají za místní Hattrick, respektive Bulldogs a na šampionátu by se cítili jako doma. Oba musí o nominaci ovšem ještě zabojovat, nejbližší akcí je soustředění juniorské reprezentace, které proběhne od čtvrtka do neděle v Kašperských Horách. Jaký byl podle nich uplynulý reprezentační rok? A jak velkou výzvou je pro ně juniorský šampionát? To prozradili v krátkém dotazníku. ​​

Hemerka: Zahrát si na MSJ je můj hlavní cíl


Jak velká výzva je pro vás MS juniorů, jaké by bylo si ho zahrát?
Po úspěchu minulého cyklu na MSJ je motivace něco dokázat ještě větší. Samozřejmě je to velká výzva pro nás všechny, protože to bude největší dosavadní akce v naší kariéře a bude na nás vyvíjen velký tlak ze strany médií a fanoušků, když se jedná o domácí MS a navíc obhajujeme! Před začátkem nového cyklu jsem si dal MSJ v Brně jako hlavní cíl a tomu chci podřídit celou sezónu, aby to na konci cinklo. Zahrát si před domácím publikem, rodinou a kamarády, ještě doma v Brně by bylo něco neskutečného. Udělám vše pro to, aby se mi to splnilo.

Jak hodnotíte uplynulý reprezentační rok?
Těch akcí v uplynulé sezóně nebylo mnoho, takže je těžké hodnotit. Když se ale ohlédnu za zápasy s Finskem, Švédskem a Švýcarskem, tak nám tyto duely ukázaly, že jsme teprve na začátku cesty a je stále na čem pracovat. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně a během roku se připravit tak, aby se soupeři učili od nás.

Co říkáte na partu v juniorské reprezentaci?
Myslím si, že partu máme dobrou, ale pořád to může být lepší. K tomu nám pomáhá mentální kouč Martin Daněk, který s námi dělá různé meetingy, abychom jeden druhého lépe poznávali a všechno klapalo, jak má, na hřišti i mimo něj.

V čem myslíste, že bude MS juniorů v Brně speciální?
Jednoznačně v diváckém obsazení a celkově atmosféře MS. Brno je krásné město a lidé tady žijí jakoukoliv větší sportovní akcí. Pevně doufám, že se na všechny nebo aspoň většinu zápasů vyprodá Vodova a požene nás kupředu k tíženému úspěchu! Za mě osobně jsem rád, že MSJ je právě u nás v Brně, myslím si, že je to dobrá volba.

Jak se ti líbí logo MSJ? Co si o něm myslíš?
Za mě naprostá spokojenost. Vystihuje krásu města a může oslovit hodně lidí.


Punčochář: Můžeme být prvním juniorským týmem, který vyhraje domácí MS


Jak velká výzva je pro vás MS juniorů, jaké by bylo si ho zahrát?
Troufám si říct, že teď stojím před svou největší výzvou od začátku své florbalové kariéry. Všechno to umocňuje faktor domácího prostředí a pro mě obzvlášť. Turnaj se odehraje v mém rodném městě, v hale, ve které jsem již mnohokrát trénoval, odehrál několik zápasů, zažil mnoho hezkých momentů a hlavně před zraky těch nejlepších fanoušků. Není tedy pochyb o tom, jak moc bych se zde chtěl představit a zahrát si před plnými tribunami.

Jak hodnotíte uplynulý reprezentační rok?
Každý začátek něčeho velkého je těžký a u nás nebylo nic výjimkou, ale i přes to ho hodnotím velmi kladně. V průběhu celé sezóny jsme dělali pokroky. Sice nám některé věci nevycházely podle představ, ale ukázaly nám naše rezervy, na kterých musíme krok po kroku pracovat.

Co říkáte na partu v juniorské reprezentaci?
Jelikož se spousta kluků zná již dlouho, máme zde velmi dobrou partu. I tak se na každé další akci atmosféra a vztahy mezi jednotlivými kluky ještě více upevňují, proto je spousta srandy s nespočtem příjemných zážitků, na které jednou budou všichni rádi vzpomínat.

V čem myslíste, že bude MS juniorů v Brně speciální?
Pro mě to hned v první řadě bude atmosféra doslova domácího prostředí s úžasnou fanouškovskou kulisou. Dále budeme mít možnost obhajoby a společně s tím se stát prvním týmem, kterému se podaří vyhrát na domácím MS.

Jak se vám líbí logo MSJ? Co na něj říkáte?
Českému florbalu se logo velmi povedlo a pevně věřím, že dokáže přilákat fanoušky, ale i malé děti k tomuto sportu.

​​

Obrázek