{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

SAVICKÝ DOSTAL OD DISCIPLINÁRNÍ KOMISE MĚSÍČNÍ ZÁKAZ ČINNOSTI

Obrázek ke článku
24. 9. 2021

Disciplinární komise (DK) se ve čtvrtek 23. září zabývala podnětem klubu PANTHERS OTROKOVICE na hráče Pardubic Jana Savického, který se dopustil prohřešku ve vzájemném utkání Livesport Superligy v neděli 19. září. DK rozhodla o nepodmíněném trestu zastavení závodní činnosti na jeden měsíc.

DK po prostudování písemných vyjádření rozhodčích, delegáta, hráče Jana Savického, oddílů SOKOL Pardubice a PANTHERS OTROKOVICE a zhlédnutí videozáznamu z utkání dospěla k závěru, že při vhazování na začátku třetí třetiny došlo ke strkanici mezi Janem Savickým a Vlastimilem Červenkou, kteří stáli na polovině hřiště. V závěru této strkanice postrčil Vlastimil Červenka soupeře florbalkou v obou rukách, na což Jan Savický zareagoval ohnáním se florbalkou, která zasáhla Vlastimila Červenku do obličeje.  

DK přihlédla k faktu, že oba hráči byli ve vzájemné strkanici, ale reakce Jana Savického ohnáním se florbalkou ve výšce hlavy soupeře byla zcela neadekvátní dané situaci. Při rozhodování o výši trestu přihlédla DK také k vyjádření Jana Savického, který si nepatřičnost svého jednání uvědomuje a za svůj zákrok se omlouval.

Celé vyjádření disciplinární komise si můžete přečíst ZDE.

​​

Obrázek