{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

SEDLÁČKOVÁ: NAJEDNOU JSME VEDLY. NESVĚDČILO NÁM TO

Obrázek ke článku
25. 4. 2021

Nejprve zavelela brankou ve čtvrtém zápase k obratu série, o dva dny později dokonce sestřelila Tatran dvěma góly, čímž poslala čtvrtfinálovou bitvu do dalšího zápasu. Také v šestém klání patřila židenická Barbora Sedláčková mezi nejlepší hráčky na hřišti, avšak ani její srdnatý výkon k zázraku nestačil. Lehká náplast na bolest? Vítězství ve facebookové anketě Holba Hráčka týdne.

Sérii neodstartovaly vůbec dobře. Tři zápasy, tři porážky. Na světelné tabuli svítilo nepříznivé skóre 3:0 na zápasy ve prospěch soupeře. Florbalistky brněnských Židenic však sebraly poslední síly a vsadily vše na jednu kartu. Vyplatilo se. Dvě výhry za sebou solidně zamávaly s průběhem čtvrtfinále a najednou se Tatran začal bát o výsledek. K prodloužení série přispěla také útočnice Barbora Sedláčková, jež v posledních třech duelech zaznamenala hned pět kanadských bodů.

Ta v základní části dominovala především v asistencích, její gólový příspěvek tak byl nečekanou, naopak velice vítanou třešničkou na dortu. „Trenéři i holky si mě koncem základní části celkem dobírali, že mi to tam moc nepadá. Řekla jsem jim, ať si počkají, že jsem hráčkou do play-off,“ líčí pobaveně Sedláčková. V utkání číslo pět se dokonce trefila hned dvakrát a řídila tak snížení série na rozdíl jediného zápasu. „Asi mi to sedlo i tím, že mám ráda těžké a vyhrocené zápasy,“ dodala.

Holba Fantasy Play-off - ukažte své tipy!

Jenže šestý duel se stal Brňankám osudným. Smolná prohra na samostatné nájezdy definitivně zhatila všechny šance na obrat. A to se schylovalo k velice zajímavému dramatu, když na začátku třetí třetiny vedly už o tři branky. „Najednou jsme se ocitly ve vedení, což se ani jednou v sérii nestalo. Tahle role nám nesvědčila a byly jsme zbytečné zbrklé,“ myslí si útočnice s číslem 37.

Utkání došlo až na penaltový rozstřel, kde to bylo kdo s koho. Štěstí se usmálo na Střešovice a tím byla definitivně uzavřena semifinálová čtveřice. I pro letošní rok bez účasti Židenic. „Sérii jsme si prohrály v prvních třech zápasech. Kdybychom lépe zvládly úvod čtvrtfinále, jsem přesvědčena, že bychom dokázaly zvítězit,“ smutně uznává. Sedláčková patřila mezi nepříjemné strašáky střešovické defenzivy a stala se také nejproduktivnější hráčkou svého týmu ve vyřazovací části.

Minimálně si získala srdce svých fanoušků, kteří ji zvolili vítězkou v anketě Holba Hráčka týdne. Za sebou dokonce nechala slovenskou hvězdu Michaelu Šponiarovou nebo ostravskou střelkyni, rovněž Michaelu, tentokrát Mlejnkovou. „Když jsme byly vysněnému semifinále tak blízko, moc se mi nechce označovat sezonu s koncem ve čtvrtfinále jako úspěšnou,“ prozradila smutná Sedláčková. Jenže je třeba vzít v potaz, jak náročný rok to pro všechny týmy byl. Ve všech ohledech. „Na druhou stranu vzhledem ke komplikacím v průběhu ročníku můžeme být spokojené s tím, co jsme předvedly,“ zakončila.

Obrázek