{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SEZONA VYCHÁZÍ NAD OČEKÁVÁNÍ, ALE MÁME JEŠTĚ NA VÍC, CÍTÍ NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ JUNIOR MAJER

Obrázek ke článku
25. 2. 2020

Od září toho chodovský Petr Majer nestihl zrovna málo. Odehrál 53 zápasů, mezi kterými jsou starty v chodovském áčku, juniorské lize i reprezentaci, a nasbíral dokonce 116 bodů. S přehledem ovládl také bodování základní části juniorské ligy, když vstřelil 41 gólů a přidal 28 asistencí. Do play-off KB ligy juniorů vstupuje s Chodovem ze druhého místa a do konce sezony si nedává nízké cíle. „Myslím, že v šatně Chodova nesedí nikdo, kdo by nechtěl vyhrát Superfinále. A nejvyšší cíle máme i v juniorské soutěži,“ neskrývá vysoké ambice Majer.

S Chodovem jste zakončili základní část juniorské ligy na druhé místě, jak vidíte aktuální průběh sezony?
Zatím je to nad moje očekávání, bojovali jsme až do konce o první místo, což tady na Chodově nebývalo v juniorské kategorii zvykem. Jsem spokojený, ale myslím, že postavení v tabulce nereflektuje naši hru. Můžeme hrát ještě mnohem lépe.

S velkým náskokem 17 bodů jste nejproduktivnějším hráčem juniorské ligy. Čím to je, že se vám tak daří?
Určitě to je díky mým spoluhráčům, ale zároveň je důležité říct, že například Filip Forman (Bohemians - pozn. red.) a Matěj Čermák (Sparta - pozn. red.) do kategorie juniorů příliš nezasáhli. Kdyby ano, bylo by to vyrovnanější.

V čem je silný juniorský tým Chodova?
Nestojíme na individualitách, pracujeme jako tým. Po dlouhé době máme silný útok, naopak nejvíce musíme zapracovat na obraně.

Koho tipujete do semifinále KB ligy juniorů?
Určitě Bohemku, Tatran, nás a další tým záleží na tom, jak dopadnou mužské soutěže. Ale pokud vypadne Ústí, věřím, že v top 4 bude taky.

Pravidelně nastupujete i v mužském áčku, jaký je největší rozdíl mezi těmito dvěma kategoriemi?                                                                                                      
Rychlost, důraz a vyspělost hráčů. V mužích je to více taktické, méně se riskuje. Mnohem více se o hře přemýšlí.


                                                                                                                                          Foto: Michal Hodík

Jak vás přijali hráči v áčku?
Nad očekávání dobře. Z některých jsem měl poměrně obavy, ale myslím, že mě berou všichni bez problémů.

Jaký nejlepší zápas jste za „A“ tým odehrál?
Výjezdní utkání v Náchodě, kde jsem dal první gól. A díky pětce, ve kterém jsem byl, jsem dal dokonce i hattrick. To byl takový zlom i v mém sebevědomí, co se týká zápasů v Superlize.

Kromě Chodova patříte také do repre U19, jak byste zhodnotil své dosavadní působení?
Zatím se herně vyvíjíme, snažíme se pracovat na nových věcech a ne vše nám v tuto chvíli jde, ale ve všech zápasech jak na EFT, tak ve Švýcarsku jsme v některých pasážích hry plnili, co jsme měli, dařilo se nám předvést to, co jsme si řekli a jak se chceme prezentovat.

Lákadlem je mistrovství světa juniorů 2021, které bude v ČR. Jaké by bylo si tam zahrát?
Je to jeden z mých velkých snů, zároveň si ale nechávám trochu odstup, abych se nezabýval jen tím, protože si myslím, že základem k tomu, abych se tam mohl dostat, je osobní rozvoj v klubu. V tom mi trenéři i klub pomáhají.

Jak vidíte tým, který se v juniorské reprezentaci tvoří?
Parta je dobrá, jsme ambiciózní tým, máme na co navazovat. Tlak na nás bude nejen tím, že v minulém cyklu vyhráli kluci titul mistrů světa, ale také domácím prostředím. Na to už se ale připravujeme s mentálním koučem Martinem Daňkem a věřím, že pokud budeme chtít pracovat, tak budeme připraveni.

Vypadá to, že děláte hlavně florbal, stíháte i něco dalšího?
V podstatě ne, dojíždím až z Plzně, kde jsem začínál v týmu FBC Plzeň, ale díky mým rodičům si můžu plnit svůj sen.

Cíl této sezony?
V mužích chceme v play-off hrát nejlepší florbal v sezoně. Vše začíná výkony na hřišti. Věřím tomu, že pokud ukážeme to, co umíme, odrazí se to na výsledcích. Myslím, že v šatně Chodova nesedí nikdo, kdo by nechtěl hrát a vyhrát Superfinále. A to stejné je v juniorské soutěži. Spoustu kluků zažilo loňskou prohru s Bohemkou v pátém semifinále. Nebyla by lepší náplast než jim to vrátit a na jejich úkor být ve finále.

   
                                                                                                                     Foto: Michael Peter/unihockey.ch

​​

Obrázek