{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SEZONU CHCEME DOHRÁT BEZ VĚTŠÍCH RESTRIKCÍ, PŘEJE SI PREZIDENT

Obrázek ke článku
11. 9. 2021

Florbalové soutěže se naplno rozjíždějí. Poprvé na ně bude z pozice prezidenta Českého florbalu dohlížet Daniel Novák. Jak by zhodnotil první čtvrt rok v nové funkci a co by popřál týmům do začátku nové sezony?

Pane prezidente, máte za sebou první čtvrt rok ve funkci. Jak byste ho zhodnotil?
Ze všech stran to bylo hodně hektické, protože bylo nutno složit komisi a výkonný výbor, zároveň se ale hrály šampionáty a proběhla letní florbalová přestávka, díky které byl alespoň čas na to, si ty věci nějakým způsobem promyslet a připravit. Po těch sto dnech jsme tedy v rámci výkonného výboru připraveni fungovat jako kolegové, máme složené komise, schválené členy a jsme schopni vyrazit do nové sezony.

O tom, že přebrat štafetu po jednadvaceti letech prezidentování Filipa Šumana není jednoduchý úkol už bylo řečeno mnoho, jak ale probíhá vaše spolupráce s Filipem nadále? Není totiž tajemstvím, že Filip zůstane s florbalem nadále v kontaktu...
Určitě to tajemstvím není, já jsem na tom byl s Filipem trošičku domluven, protože pokud jsem měl přijmout prezidentskou roli, tak jsme se spolu o vzájemné spolupráci dlouho bavili. Filip má teď v Českém florbalu tři role – ta zásadní je role šéfa a jednatele společnosti s ručením omezeným, které by mělo generovat marketingové finance. Potom je tam důležitý mezinárodní rozvoj, kde bude Filip z pozice viceprezidenta IFF schopen komunikovat české názory a pomáhat tak celému mezinárodnímu rozvoji a třetí je jeho pozice v Českém olympijském výboru a jeho pomoc ve vztahu ke státním orgánům a sportovním organizacím.

Pojďme se teď ale přesunout k domácímu juniorskému šampionátu. Byla to výborná akce zakončená mistrovským titulem, jak ji hodnotíte z pohledu prezidenta Českého florbalu?
Pro mě je teď ten nejsilnější pocit to, že máme generaci, která vyrůstá do seniorské reprezentace a na klubovou úroveň. To znamená, že když se odprostím od toho aktuálního mistrovství a od samotného vítězství, tak je to o tom, že následující desítky let nám budou působit v superlize a seniorské reprezentaci mistři světa.

Český florbal slaví 30 let. Jak moc velké je to jubileum a můžete nějak naznačit, co všechno Český florbal na tuto počest chystá?
Naznačit určitě nic nemůžeme, ale celý Český florbal si je dobře vědom toho, že to je velká a zásadní věc. Oslavy by měly vypuknout v lednu, ale spíš s nimi počítáme v rámci superfinále, protože to bude zároveň desátý ročník jediného finálového zápasu. Takže ano, nějaká překvapení určitě chystáme. 

Čeká nás start elitních soutěží a vlastně soutěží obecně. Co byste jako prezident všem týmům popřál, vzkázal?
Já chci hlavně popřát všem týmům a celému českému florbalu, abychom tuto sezonu zvládli bez zásadních covidových restrikcí, abychom si užili florbal, došli toho sportovního vrcholu a kultivovali českou sportovní scénu tím, že ten florbal budeme hrát.

Prezident Českého florbalu byl hostem pořadu Hovory Vladimíra Kroce na Českém rozhlase Radiožurnál, kde mimo jiné prozradil, jak reagoval na nabídku stanout v čele tuzemskoho florbalu či jak vidí jeho budoucnost. Celý rozhovor si můžete pustit ZDE.

Obrázek