{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŠIMEK O NOVÉM ANGAŽMÁ. ČÍM HO TATRAN PŘESVĚDČIL?

Obrázek ke článku
20. 6. 2021

Tři roky a dost. Český reprezentant David Šimek se po tříletém angažmá ve švýcarském Thunu rozhodl pro návrat do své rodné krajiny. Odchovanec Bohemians ale nemíří zpět do zelenobílých barev, vybral si totiž jinou ambiciózní adresu – střešovický Tatran. „V Tatranu jsem byl obeznámen o složení nového realizačního týmu a složení celé kabiny, což mě následně přesvědčilo, že v tomto týmu chci pokračovat svoji florbalovou kariéru,“ prozradil. na adresu nového angažmá.

Čtyřiadvacetiletý útočník prožil v zemi helvétského kříže tři bodově plodné sezony. Nejvydařenější byla hned první, ve které stihl nasbírat jednatřicet bodů, o sezonu později přidal bodů devětadvacet a ve své poslední sezoně dvaadvacet. Sám ale skromně přiznává, že by raději zažíval týmové úspěchy. „Mrzí mě, že se mi dařilo spíše individuálně než týmově. Kdyby to bylo naopak a hráli jsme každý rok play-off, byl bych spokojenější,“ podotýká.


Po třech letech se vracíte zpět do České republiky. Co bylo hlavním důvodem? 
Do Čech se vracím hlavně kvůli škole. Chtěl bych v klidu dokončit magisterské studium bez nutnosti dojíždět na testy a zkoušky ze Švýcarska. A samozřejmě také kvůli rodině a přátelům což byl další z hlavních důvodů. 

   DAVID ŠIMEK

  • Pozice: útočník.
  • Věk: 24 let.
  • Držení hole: levá.

V poslední sezoně odehrál za švýcarský Thun 16 zápasů a připsal si 22 bodů (15+7).

Před odchodem do Švýcarska jste působil v jiném pražském klubu – v Bohemians. Proč jste se rozhodl nevrátit do zelenobílých barev? 
Rozhodování, kde budu působit v další sezóně, bylo těžké, ale po zvážení všech aspektů jsem se rozhodl pro Tatran. Po třech letech strávených v zahraničí jsem rád poznal, že to může fungovat i jinak, než jsem byl zvyklý. Následné jednání s Bohemians v kombinaci s interními informacemi o tom, jak se změní tým v Bohemians, mělo hlavní vliv na rozhodování o mém odchodu. Tatran mě přesvědčil také předvedenou hrou v minulém ročníku, kterou jsem v rámci přípravy na rozhodování poctivě sledoval. Přístup všech lidí v klubu při vyjednávání byl skvělý, obeznámili mě se složením nového realizačního týmu a složení celé kabiny, což mě následně přesvědčilo, že v tomto týmu chci pokračovat svoji florbalovou kariéru.

Vraťme se ještě k angažmá ve Švýcarsku. Jak byste ho zhodnotil? 
Celé angažmá bych zhodnotil velmi pozitivně. Byl to velký krok v mém životě. Opustil jsem ve 22 letech „mamahotel“ a s přítelkyní jsme se museli postarat sami o sebe. Prvních pár měsíců bylo náročných, ale postupně se každým dnem vše zlepšovalo. Po herní stránce si také nemohu stěžovat, jen mě mrzí, že se
mi dařilo spíše individuálně než týmově. Kdyby to bylo naopak a hráli jsme každý rok play-off, byl bych spokojenější. 

Co vám nejvíce dala zahraniční štace? 
Florbalově jsem měl možnost poznat jinou herní mentalitu, než do té doby v Bohemians. Jiný přístup k tréninkům a vedení týmu. V celé lize následně jiné herní styly a zároveň možnost nastupovat proti hráčům, jako byl například Matthias Hofbauer. A životně nejspíše dřívější osamostatnění, prohloubení vztahu s přítelkyní, rozvoj jazykových dovedností a v neposlední řadě spoustu zážitků a zkušeností, za které jsem svému mladšímu já pro rozhodnutí o zahraničním angažmá velice vděčný.

ČTĚTE TAKÉ: Ve Vítkovicích mám velké cíle, hlásí čerstvý inženýr Vítovec

Zmínil jste jazykové dovednosti. Jak jste na tom s němčinou?
Věřím, že jsem na tom s němčinou dobře, rozhodně lépe, než když jsem do Švýcarska přicházel. I přes určité rozdíly ve Švýcarské němčině jsem byl rád za určité základy, které jsem získal na gymnáziu. Nejvíce mi v rozvoji mluvené němčiny pomohly tréninky s dětmi. Já jsem se jim snažil předat něco z florbalových dovedností, ony mě učily a opravovaly v němčině, takže v tomto směru to pro mne byla skvělá příležitost k rozvoji německého jazyka. Dalším klíčovým bodem bylo asi to, že první rok jsem byl v týmu jako jediný cizinec, v kabině se mluvilo pouze německy, což zvýšilo moji motivaci naučit se rozumět i mluvit německy co nejdříve. Proto si troufnu říct, že už nemám problém v běžné konverzaci. 

Nedávno jste obdržel pozvánku na reprezentační soustředění v Bratislavě. Co od toho očekáváte? 
Těším se, že se znovu potkáme. Věřím, že se dokážeme vrátit a navázat tam, kde jsme skončili před covidovou dobou a budeme nadále pracovat na naši předvedené hře. Samozřejmě také doufám, že se vyhnu dalším reprezentačním zraněním. 

Vraťme se ještě ke škole. Co studujete a kde byste v budoucnu rád našel uplatnění? 
Studuji dřevařské inženýrství. Nejvíce mne například láká design interiéru nebo nábytku, čemuž bych se do budoucna rád věnoval ve vlastní firmě.

​​

Obrázek