{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

ŠIRŠÍ KÁDR MUŽŮ ČEKÁ SOUSTŘEDĚNÍ V CHOMUTOVĚ, BUDE I OTEVŘENÝ TRÉNINK

Obrázek ke článku
10. 1. 2018

Přelom ledna a února přinese další mezinárodní termín. Pauzu nejvyšších soutěží naplní příjemné reprezentační povinnosti téměř čtyřicítky hráčů z širšího kádru národního týmu mužů. Ty čeká několikadenní soustředění v Chomutově, kde mají mimo jiné v plánu také otevřený trénink.

„Hlavním cílem soustředění v Chomutově je být spolu, vidět širší kádr reprezentace a posunout naši hru směrem k šampionátu. Na soustředění najedeme na tempo typické pro mezinárodní florbal a zaměříme se na útočnou hru a tlak na branku. Mimo to chceme vidět, v jaké formě hráči aktuálně jsou,“ slibuje si od reprezentační akce hlavní trenér národního týmu, Petri Kettunen.

Nominace hráčů na toto soustředění je nezvykle dlouhá a v programu reprezentace nepůjde o výjimku. „Podobně objemné soustředění zopakujeme v létě. Potřebujeme na obou stranách tři pětice, abychom mohli tréninky udržet ve velkém tempu. To je jediný způsob, jak se našim soupeřům nejvíce přiblížit,“ komentuje trenér početný seznam jmen. Po delší odmlce se na něm objevuje například jméno lídra historického kanadského bodování, nebo loňského rekordmana v základní části.

„V sobotu večer chystáme otevřený trénink, kam navíc dorazí další čtyři hráči z různých superligových klubů a hráči budou hrát proti sobě tréninkové utkání na standardní hrací čas. Chystáme také setkání s trenéry superligových klubů. Doufáme, že se všichni tito trenéři přijedou podívat už na ten otevřený trénink, kde budou moci pozorovat, jak si jejich svěřenci na hřišti vedou,“ říká trenér k programu soustředění.

Další poměřování sil českého národního týmu se světovou špičkou proběhne v dubnu v České republice. „Každá akce je pro nás důležitá a každé utkání s týmy z nejlepší čtveřice je možností pro testování, jakým směrem se pohybujeme. Samozřejmě hrajeme rádi před domácím publikem, pokaždé je to velmi speciální. Euro Floorball Tour bude posledním testem před nominacemi na letní soustředění a pro účely nominace na EFT budeme sledovat play-off, jestli pro nás nevzejdou nějaká zajímavá jména.“

A co chystá realizační tým pro své svěřence dál? „Program reprezentace po chomutovském soustředění pokračuje jarním EFT, třemi letními soustředěními, mezinárodním víkendem v srpnu a poté říjnovým EFT. V listopadu bude poslední přípravné soustředění a pak už nás čeká jen prosincové mistrovství světa,“ uzavírá Kettunen.

Nominace širšího kádru reprezentace pro soustředění v Chomutově:

Jan Barák,Florbal Chodov

Jiří Bauer,Bulldogs Brno

Lukáš Bauer, Florbal MB

Marek Beneš, Tatran Střešovice

Jan Binder, FBC Kalmarsund (SWE)

Jiří Curney, Florbal MB

Adam Delong, 1. SC Vítkovice

Patrik Dóža, Floorball Köniz (SUI)

Milan Garčar, AC Sparta Praha

Jakub Gruber, Florbal MB

Lukáš Hájek, 1. SC Vítkovice

Jakub Hubálek, 1. SC Vítkovice   

Jan Jelínek, Florbal MB

Matěj Jendrišák, Linköping IBK (SWE)

Martin Kisugite, ULA (SUI)

Mikuláš Krbec, Florbal Ústí

Filip Langer, Tatran Střešovice

Milan Meliš, Tatran Střešovice

Ondřej Mikeš, Florbal Chodov

Jan Natov, Florbal MB

Ondřej Němeček, Tatran Střešovice

Tom Ondrušek, Florbal Chodov

Přemek Pakosta, Sokol Pardubice

Lukáš Pešat, Panthers Otrokovice

Michal Podhráský, Florbal Chodov

Martin Pražan, Florbal Chodov

Josef Rýpar, 1. SC Vítkovice

Daniel Šebek, FC Helsinborg (SWE)

Lukáš Souček, 1. SC Vítkovice

Patrik Suchánek, FC Helsinborg (SWE)

Tomáš Sýkora, Florbal Chodov

Martin Tokoš, 1. SC Vítkovice

Milan Tomašík, Florbal MB

Radek Valeš, FBC Liberec

Lukáš Veltšmíd, UHC Aligators Malans (SUI)

Ondřej Vítovec, Tatran Střešovice

Obrázek