​​

ŠITBOŘICE ZLOMILY JIHLAVU A POSTUPUJÍ

11. 3. 2018

Do rozhodujícího duelu dospěla jediná série úvodního kola play off ve východní části první ligy. Šitbořice si však ve třetím utkání počínaly až na část v prostřední periodě suverénně a Jihlavu porazily 8:2. Celkově ovládly sérii 2:1 na zápasy a mohou se těšit na čtvrtfinále.

8 : 2
2:02:24:0 -:-
Branky: 11. Veronika Martincová, 16. Sabina Mátlová, 24. Jindra Žáčková, 38. Kateřina Slezáková, 41. Tereza Baranová, 46. Petra Drápalová, 49. Tereza Baranová, 59. Pavla Manová - 24. Anna Běhounková, 31. Anna Běhounková

Aligátorky si vybojovaly potřebný náskok během necelých pěti minut v úvodní části, o který však málem přišly. Po obrátce stran se Jihlava vzchopila a snížila na rozdíl jedné branky, čímž na chvíli zdramatizovala zápas.

Domácím se však podařilo uklidnit ještě do přestávky, když jim dvoubrankové vedení vrátila přesnou střelou Slezáková. Definitivní zlom v utkání přišel na startu závěrečné periody, kdy Šitbořice třikrát udeřily a Jihlava již neměla žádné síly k náboru.

Hostující celek sice ještě v závěru trefil tyčku, ale to bylo všechno. Osmý gól Šitbořic, kterým zároveň stvrdila postup svého týmu přidala 68 sekund před koncem zápasu Manová. „Po téhle sérii jsem zestárl tak o deset let. Z naší strany výborný zápas, konečně jsme začali proměňovat šance,“ netajil se domácí kouč Hála.

Šitbořice - SK Jihlava 8:2 (2:0 2:2, 4:0)     Konečný stav série: 2:1