{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ŠKOLSKÉ TURNAJE POKRAČUJÍ I V SEZONĚ 2020/2021, REGISTRACE STARTUJÍ 21. ZÁŘÍ

Obrázek ke článku
1. 9. 2020

Vysněný cíl v podobě postupu do Superfinále florbalu 2020 byl tak strašně blízko. Když… Najednou udeřila koronavirová pandemie a sport i sny s ním spojené šly stranou. Loni se nedohrálo, letos je tu však nová šance pro základní i střední školy. A tentokrát se postupové šance mezi nejlepší jeví ještě reálněji. Zrušena byla třetí turnajová fáze v podobě národního finále. Nahradí ji finálový turnaj, kam se probojuje 16 nejlepších družstev z celého Česka obou kategorií. ​​

ČEPS cup a FLORBAL CHALLENGE si během své poměrně krátké historie získaly příznivce napříč celou republikou. Oblíbené florbalové turnaje pro školy budou pokračovat i v soutěžním ročníku 2020/2021. Letos navíc v trochu pozměněné podobě.

„I přes nepříznivou situaci spojenou s koronavirem jsme se rozhodli turnaje znovu rozjet. Letos posouváme termín začátku registrace až na 21. září, což je změna oproti minulosti. Tento termín je platný pro oba turnaje. Jako pro ČEPS cup, tak pro FLORBAL CHALLENGE,“ uvedla koordinátorka projektu Denisa Franzeová.

Jak bude letošní ročník probíhat? Začne jako vždy. Napříč celým Českem, tj. od Krásné u Aše až po Hrčavu u Jablunkova, se rozběhnou okresní kola. Dle postupového klíče stanoveného organizátorem se pak ti nejlepší probojují do krajského finále. Až doposud tedy žádná změna. Z krajských turnajů půjdou dál ti nejlepší. Plus navíc dva z druhých míst, kteří se o čest a slávu prali v těch nejpočetněji obsazených krajích. I toto je stejné.

Pak se ale vše změní. Národní finále byla zrušena, namísto nich se krajští šampioni probojují na finálový turnaj. Toho se zúčastní šestnáct nejlepších dívčích a stejný počet chlapeckých týmů. Toto platí pro základní i střední školy. Jediným rozdílem pak bude skutečnost, že zatímco šampioni ze základních škol budou Superfinále sledovat z tribuny pražské O2 arény, dva nejlepší středoškolské celky si to rozdají tváří v tvář na půdě největší arény ve střední Evropě.

Jména všech nových školních mistrů budou známá 24. dubna 2021. V ten den se totiž koná Superfinále florbalu 2021. Registrace do turnaje končí 11. října. Proto neotálejte s přihlašováním!

Obrázek