{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ŠKOLY ZE STRAKONICKA POPÁTÉ POMĚŘILY SÍLY. JSME NA MAXIMU KAPACITY, TĚŠILO PAVLA HRIČINU

Obrázek ke článku
19. 6. 2019

Všechno začalo s úmyslem připomenout si nadějného florbalistu Petra Adlera, jenž podlehl zákeřné nemoci. Postupně se však lokální memoriál proměnil v akci celookresního rozsahu. Již pátého ročníku Školní florbalové ligy Strakonice se zúčastnilo patnáct škol v celkem třech kategoriích. Nešlo zde jen o vítězství. Cílem bylo rozhýbat děti a ukázat jim, jak je florbal krásným sportem.

Letos se školy nejen z okresu Strakonice, ale také ze sousedního Prachaticka účastnily již popáté. „Původní myšlenka byla spojena s připomínkou Petra Adlera. Strakoničtí florbalisté dodnes pořádají tradiční memoriál. A my ho chtěli rozšířit i pro děti, abychom z akce udělali takový víkend florbalu,“ vysvětloval hlavní organizátor akce Pavel Hričina.

Zprvu se účastnily školy, které byly přihlášeny i do tehdejšího Think Blue Cupu, s nímž přišel Český florbal. Postupně se přidaly další. Až jejich počet nabobtnal na patnáct, což byl letošní počet. „Musím říct, že jsme prakticky na maximu kapacity. Máme k dispozici tři haly a ve stanoveném čase už nemůžeme turnaj rozšiřovat. Samozřejmě nás ale zájem moc těší,“ pochvaloval si organizátor.

Bojovalo se celkem ve třech kategoriích o putovní poháry s názvy OtavaNet, Petra Adlera a města Strakonice. Nejmladší kategorie účastníků byla z první až třetí třídy, starší ze čtvrté a páté. Dostalo se i na zástupce druhého stupně, konkrétně na šesťáky a sedmáky. „Hrálo se 3+1, a to na celkem šesti hřištích. Protože jsme chtěli, aby si děti hodně zahrály, stanovený čas dvakrát sedm minut nám protáhl základní skupiny až do tří hodin,“ vysvětloval.

Nejmladší děti skončily, starší si to pak v play-off rozdaly o titul. „Všem bych chtěl moc poděkovat za účast na akci. Ta se určitě povedla. Velmi děkuji našim partnerům, kterými byla firma OtavaNet a město Strakonice, díky němuž jsme měli haly zdarma. Dále také firma Exe Sport, která dětem rozdala míčky. Těšila mě i účast mladých nadějí Lucky Želízkové a Matěje Pěničky, kteří se věnovali dětem a podepisovali se jim.“

Přestože je dle slov hlavního organizátora současná kapacita turnaje plná, stále vidí prostor ke zlepšení. „Do budoucna bychom rádi navázali spolupráci s Českým florbalem, a to minimálně z pohledu delegování rozhodčích. Budeme rádi i za nějaké ceny pro děti. Tímto také děkuji hejtmanům Vysočiny a Jihočeského kraje Michalu Peterkovi a Lukáši Dolejšovi, že se za námi přijeli podívat.“

Přestože se vzhledem ke geografické blízkosti nabízí spolupráce s nedalekým Pískem, Hričina ji jako reálnou zatím příliš nevidí. „Hned na začátku jsme o tom uvažovali. Ale ta rivalita mezi oběma městy, která jsou od sebe takový kousek, je příliš velká.“ Možná se však do budoucna podaří prolomit ledy a obě jihočeské perly spojí síly. Jde přece o radost těch nejmenších.

​​

Obrázek