{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SKUPINOVÝ LOS JUNIORSKÉHO ŠAMPIONÁTU SE USKUTEČNÍ V PROSINCI

Obrázek ke článku
24. 11. 2020

Los skupin na Mistrovství světa juniorů 2021, které se uskuteční příští rok na přelomu dubna a května v Brně, už zná svůj termín. Rozlosování účastníků proběhne 16. prosince 2020 v 17 hodin v prostorách brněnské radnice. Losovací proces bude streamovaný a dostupný ke zhlédnutí online.

V současné době má účast na juniorském mistrovství světa jasnou dvanáct týmů, čtyři ještě zbývá určit. Japonsko, Nový Zéland a Austrálie postoupily na turnaj přímo z důvodu zrušení asijsko-oceánské kvalifikace. Zbývá tak ještě obsadit tři místa z evropské a jedno z americké kvalifikační skupiny. Čtyři týmy tak budou losovány takzvaně naslepo pouze dle finálních pozic v kvalifikačních skupinách. Zbývající kvalifikace totiž proběhnou až po losu. Týmy první světové osmičky budou nalosovány do dvou základních skupin (A a B) a týmy druhé světové osmičky do dalších dvou (C a D). 

V evropské kvalifikaci si o možnost účasti na juniorském mistrovství světa ještě zahrají Slovinsko, Rusko, Polsko, Estonsko, Maďarsko, Rakousko, Nizozemsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Francie a Velká Británie. O poslední místo se poté tradičně rozhodne mezi Spojenými státy a Kanadou. 

Týmy, které se již s jistotou v Brně představí, jsou následující: Česká republika, Švédsko, Finsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Slovensko, Dánsko, Německo, Norsko a již zmiňované Japonsko, Nový Zéland a Austrálie. 

Obrázek