SKUPINY JSOU MINULOSTÍ. FBC PLZEŇ ZE HRY, UHERSKÝ BROD ZÁŘÍ

6. 5. 2017

Úvodní fáze letošního mistrovství České republiky starších žáků je minulostí. Odehrány jsou také dvě zbývající skupiny C a D. V céčku byl papírovým favoritem pražský Chodov. Tomu nakonec stačila k postupu jen jedna výhra, nad jeho síly byl totiž Uherský Brod. Skupinu D, ve které se představili domácí florbalisté FBC Plzeň, ovládli hráči z Děčína. Na Západočechy zbude jen bitva o konečné umístění.

Skupina C

Zcela jasný průběh měl první duel céčkové skupiny, který odstartoval chvíli po dvanácté hodině. Favorizovaný Chodov si od úvodních minut kráčel za důležitým prvním vítězstvím. To se později ukázalo jako klíčové z postupového hlediska. Hradec Králové inkasoval sedmigólový příděl.

Jako možná nejhezčí dosavadní utkání turnaje by se dalo zhodnotit to mezi Chodovem a Uherským Brodem. Tak předně. Chodov si s sebou do západočeské metropole přivezl slušnou fanouškovskou základnu, která vytvářela parádní kulisu v průběhu všech utkání modro-bílých mládežníků seniorských mistrů. Jenže proti Uherskému Brodu nakonec ani ta nestačila ke kýžené výhře. Jestli se o něčem bude dnes chlapcům z Prahy zdát, bude to určitě jméno Ležatka. David s Martinem totiž svými pěti brankami sestřelili favorita. Brod vedl 2:1. Jenže druhou třetinu zcela jasně ovládl Chodov a vypadalo to na exhibici Pražanů. Moravané se ale vzepjali k heroickému výkonu a ve třetí třetině výsledek otočili, čímž si zajistili první bodový zisk v turnaji.

K jeho potvrzení bylo třeba vyhrát i poslední duel, což by zajistilo uherskobrodskému týmu výhru skupiny. Velevyrovnanou bitvu nakonec rozhodl kdo jiný než Ležatka, v tomto případě David. Čtyřmi kanadskými body výrazně přispěl k druhé turnajové výhře celku z východní Moravy. Poslední slovo však měl jeho spoluhráč Souček, jehož gól nesl punc „vítězný“. Na Hradec Králové zbydou boje o umístění, Brod postupuje překvapivě z první pozice. Až za ním skončil Chodov.

Skupina D

Velká očekávání vkládali domácí fanoušci do plzeňského FBC, druhého zástupce pořadatelského města. Už první zápas proti Děčínu ale naznačil, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. Ani plzeňský velbloud ve znaku a podpora v hledišti nezajistily klíčový bodový zisk. Černý kůň turnaje ze severu Čech byl nad síly domácích.

O bytí a nebytí druhého plzeňského celku v turnaji tak rozhodovalo druhé utkání. V něm vyzvali Západočeši celek z Olomoucka – Uničov. Klíčem k úspěchu Hanáků byla povedená první třetina. Respektive prvních sedm a půl minuty. Během nich totiž dokázali hned čtyřikrát skórovat, což se ukázalo jako dostatečný rozdíl s ohledem na zbývající průběh utkání. Velký výkon předvedl hlavně Adam Čundrle, který se pěti kanadskými body výrazně podílel na konečné výhře Uničova. Té nezabránil ani velký tlak domácích ve zbytku zápasu. Už po druhém utkání „déčka“ bylo jasné o tom, kdo postoupí a kdo si zahraje duel o umístění.

V zápase o první příčku skupiny D Děčín doslova rozstřílel Uničov 6:0. Tím si zajistil první místo tabulky a vyslal jasný signál směrem k soupeřům – musí se s ním počítat.