​​​​

SL: SKV PORAZILO TATRAN A VYHOUPLO SE DO ELITNÍ OSMIČKY

16. 10. 2019

Středeční předehrávku Superligy florbalu obstaral pražský souboj mezi domácími Vinohrady a Tatranem. Vinohradští hráči se svým favorizovaným soupeřem po celé utkání drželi krok a postarali se o překvapení hned na úvod 7. kola.

3 : 1
1:11:01:0 -:-
Branky: 4. Lukáš Gregor, 23. Jan Svoboda, 45. Petr Hartman - 2. Petr Brautferger

Hosté ze Střešovic do utkání vstoupili lépe, když se již ve druhé minutě zápasu ujali vedení po trefě Petra Brautfergera. Vzápětí se však nechal vyloučit kapitán Tatranu Filip Langer, jehož prohřešek potrestal ve čtvrté minutě Lukáš Gregor. Vinohrady vyhrály úvodní část zápasu 9:8 na střely a daly tušit, že se s nimi v tomto utkání musí počítat.

V prostřední části zápasu Vinohrady svého soka překvapivě přestřílely ještě výraznějším rozdílem, konkrétně poměrem 12:9. Zároveň se dokázaly poprvé v utkání ujmout vedení poté, co Jan Linhart obral střešovickou obranu o míček a vyzval ke skórování Jana Svobodu. Pro Tatran mohlo být ještě hůře, když byl vyloučen Martin Pánek, vinohradské speciální formaci se však tentokrát početní výhodu využít nepodařilo.

V závěrečné části zápasu sice již vinohradští florbalisté nebyli střelecky aktivnější než jejich střešovický soupeř, nicméně dokázali vstřelit branku z hole Petra Hartmana, a jelikož branka Tatranu z úvodu zápasu zůstala po hříchu jedinou svého druhu, mohli Vinohrady propuknout v zaslouženou radost.