{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SLADKÝ BUDE CHYBĚT CELÉMU FLORBALU, MYSLÍ SI HÁJEK

Obrázek ke článku
15. 6. 2021

Jedním ze smutných hrdinů Vítkovic je po sobotním superfinále Lukáš Hájek. Útočník rytířů ve vyrovnaném zápase o titul zaznamenal dvě branky, přesto si jeho tým po prohře 3:6 z Prahy odvážel pouze stříbrné medaile. „Bohužel jsme ve třetí třetině brzy obdrželi vyrovnávací gól a poté přišlo vyloučení v 55. minutě, které nakonec rozhodlo celý zápas,“ uvědomuje si produktivní střelec s číslem 44 na dresu.

Zmiňované dva zásahy, kterými otevřel skóre mužského superfinále a dorovnal na 2:2, padly po fantastické kombinaci na jeden dotek. „Nešlo o nacvičený signál. Hrajeme kombinační florbal a Marek Matejčík má vždy zvednutou hlavu a snaží se mě najít. Já jen běhám po hřišti a přijde mi nahrávka až do prázdné branky, takže je to Márova práce a vždy jen míček doklepnu do branky,“ popisuje Hájek.

Jeho tým celkově do boje o titul vstoupil připravený. „Myslím si, že jsme v první třetině byli lepší a mohli jsme vést. Ve druhé části se hra docela vyrovnala, jelikož všichni začali cítit tíhu okamžiku a to, že se hraje o titul. Nikdo nechtěl udělat chybu,“ vzpomíná vítkovický útočník.

Do závěrečné periody šli florbalisté Vítkovic s náskokem jedné branky. „Věděli jsme, že Boleslav začne tlačit. Bohužel jsme brzy obdrželi vyrovnávací gól a poté nastalo vyloučení, které rozhodlo zápas. Ještě jsme zkusili hru v šesti, ale další gól nevstřelili, i když jsem tomu i já sám byl blízko. Naopak soupeř dal další dvě branky do prázdné a bylo úplně po zápase,“ míní o poslední třetině opora stříbrného celku.

Rytíři tak nenapodobili zlatý úspěch žen a z UNYP Areny si odvezli druhé místo. Naposledy se na hřišti ukázal vítkovický kapitán Tomáš Sladký, který v sobotu uzavřel bohatou kariéru okořeněnou klubovými i reprezentačními úspěchy. „Myslím si, že je Tomáš specifický člověk. Všichni o něm víme, že neodmyslitelně patří do kabiny a je to skvělý kluk. Všem bude moc chybět, a to nejen Vítkovicím, ale celému florbalu,“ uvědomuje si Hájek.

​​

Obrázek