​​​​

TATRAN ROZDRTIL TIGERS, VÝHRU SLAVÍ VÍTKOVICE, OSTRAVA I CHODOV

6. 3. 2021

Podruhé během jednoho týdne zdolaly florbalistky Tatranu Střešovice městského rivala Tigers. Po středečním triumfu 8:6 si v sobotní odvetě počínaly suverénněji a také díky šestibodové Kateřině Seemannové zvítězily 12:2. V rámci 16. kola Extraligy žen si tři body připsaly také zástupkyně Ostravy, Vítkovic, Chodova a Jičína, velký obrat se povedl Olomouci, která v nájezdech udolala Panthers Praha.

Celek FATPIPE Tigers Start98 Kunratice neprožívá dobrý ročník a nachází se až na osmé příčce extraligové tabulky. Se čtvrtým Tatranem ale svedl ve středu vyrovnanou bitvu, kterou ztratil až v posledních dvou minutách. V sobotní odvetě se ale podobné drama neopakovalo, Tatran vyhrál první třetinu 7:0 a klání nakonec ovládl poměrem 12:2. Největší podíl na výhře měla útočnice Kateřina Seemannová, jež k hattricku přidala ještě tři asistence.

„Rozhodně jsme hrály lépe než ve středu, do utkání jsme vstoupily přesvědčivě. Ve druhé třetině jsme trochu polevily, ale poté jsme se zase vrátily ke své hře,“ zhodnotila zápas hráčka Tatranu Adéla Košvancová, která proti Tigers vstřelila první extraligový gól v kariéře. „Mám obrovskou radost, že to tam konečně padlo,“ dodala osmnáctiletá juniorka.

Mladá Boleslav potrápila Chodov

Další bodovou ztrátu zaznamenal tým Bohemians, který neudržel vedení 2:0 a prohrál v Jičíně 3:6. Jičín se tak svému soupeři na devátém místě přibližil a oba celky ještě živí naději na play-off. Nedařilo se ani dalšímu pražskému celku. Hráčky Panthers měly utkání v Olomouci dobře rozehrané, ale Moravanky v posledních deseti minutách vyrovnaly a obrat dokonaly v nájezdech.

Slušné utkání odehrál nováček z Mladé Boleslavi na půdě Chodova. Středočešky držely ještě v polovině zápasu vyrovnaný stav 1:1, favorit ale potém zlomil průběh klání na svou stranu a zvítězil 6:2. „Byl to horor. Jak jsme holky pořád chválili, tak dnes to bylo na obě strany hrůzostrašné. Až ve třetí části nám došlo, že musíme utkání zlomit,“ řekl trenér Chodova Lukáš Procházka s tím, že týmu nepomohl ani timeout v polovině druhé třetiny.

Pohodlná vítězství Vítkovic i Ostravy

V dalších zápasech potvrdily svou dominanci hráčky Vítkovic a Ostravy. Vedoucí tým tabulky přehrál doma Židenice 4:0 a celek kolem nejproduktivnější hráčky extraligy Denisy Kotzurové si výhrou 12:3 v Brně upevnil druhou příčku. Naopak hráčky Bulldogs zatím čekají na svou první extraligový triumf, ve čtrnácti kolech získaly jen dva body za prohry v prodloužení s Mladou Boleslaví a Židenicemi.

Výsledky 16. KOLA EXTRALIGY ŽEN

Sobota 6. března

KM automatik FBK Jičín vs. FbŠ Bohemians 6:3 (branky: 20. Gabriela Žůrková, 22. Karolína Erbanová, 31. Lucie Paulovičová, 50. Gabriela Žůrková, 55. Kristýna Bachmaierová, 56. Kristýna Bachmaierová - 10. Klára Minářová, 15. Hana Poláková, 47. Anna - Marie Divišová) online, videoohlasy domácích a hostů

Bulldogs Brno vs. FBC ČPP Ostrava 3:12 (branky: 39. Michaela Žáková, 43. Anna Machálková, 60. Veronika Pohlodková - 5. Nikola Chalupová, 8. Nela Škopková, 10. Pavlína Bačová, 11. Malwina Zagórska, 14. Kristína Hudáková, 21. Nikola Chalupová, 24. Denisa Kotzurová, 32. Karin Vavrečková, 47. Nikola Chalupová, 50. Nela Škopková, 57. Denisa Kotzurová, 59. Malwina Zagórska) online, videoohlasy domácích a hostů

Tatran Střešovice vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 12:2 (branky: 10. Lucie Želízková, 10. Barbora Zabavská, 11. Veronika Kopecká, 15. Daniela Kvasková, 15. Kateřina Seemannová, 17. Barbora Zabavská, 18. Veronika Kopecká, 39. Kateřina Vachudová, 45. Kateřina Seemannová, 49. Adéla Košvancová, 51. Michaela Mechlová, 54. Kateřina Seemannová - 28. Kateřina Fousová, 40. Kateřina Fousová) online, videoohlas trenérky domácích, videoohlas nejlepší hráčky domácích, videoohlas trenéra hostů, videoohlas nejlepší hráčky hostů

1. SC Tempish Vítkovice vs. K1 Florbal Židenice 4:0 (branky: 12. Michaela Šponiarová, 22. Sára Seevaldová, 36. Barbora Husková, 47. Lina Hägg) online, videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

FBS Olomouc vs. Panthers Praha 4:3sn (branky:  31. Michaela Kacelová, 53. Petra Grufíková, 58. Karolína Sigmundová, N Tereza Reimerová - 24. Nela Havlíková, 29. Nela Havlíková, 51. Nela Havlíková) onlinevideoohlas trenéra domácích, videoohlas nejlepší hráčky domácích, videoohlas trenéra hostů, videoohlas nejlepší hráčky hostů

FATPIPE FLORBAL CHODOV vs. MITEL Florbalová akademie MB 6:2 (branky: 14. Eliška Chudá, 38. Kristína Belicová, 46. Adriana Hýsková, 48. Hana Chaloupková, 57. Patricie Suchanová, 60. Patricie Suchanová - 27. Kateřina Kvapilová, 48. Alena Machačová) online, videoohlasy domácích a hostů