SLOVÁCI ZDRAMATIZOVALI DUEL, PŘESTO ODCHÁZÍ PORAŽENI

8. 9. 2017

Slováci se mohli radovat jako první, jenže pak se karty obrátily a Češi rázem vedli o pět gólů. Tento náskok však soupeře nezaskočil natolik, aby bylo rozhodnuto. Slovensko snižovalo zejména na konci druhé třetiny a v té třetí už to byla přetahovaná, v níž uspěli domácí florbalisté.

Česko - Slovensko 9:5
16. Milan Meliš, 18. Milan Meliš, 19. Filip Langer, 26. Ondřej Mikeš, 28. Daniel Šebek, 34. Adam Delong, 43. Ondřej Němeček, 55. Patrik Suchánek, 58. Lukáš Veltšmíd - 15. Michal Dudovič, 36. Martin Joščák, 37. Lukáš Řezanina, 38. Martin Kubovič, 49. Maroš Koval; vyloučení: 3 + Daniel Šebek 10:2 + Marek Koščo 10; využití: 0:0; diváků: 352

Čeští borci na nic nečekali a hned do prvního střídaní vletěli na více než sto procent, což vyústilo v orazítkování brankové konstrukce Matějem Jendrišákem. První perioda patřila hned několika hráčům. Ačkoliv se za slovenskou stranu prosadil Michal Dudovič, jenž jinak obléká dres švýcarského Wileru-Ersigen, na straně domácích zazářil dvěma góly Milan Meliš a jedním samostatným únikem patnáctiletý Filip Langer. Tým okolo Petriho Kettunena tak obrátil nepříznivý stav a do kabin odcházel s dvoubrankovým náskokem.

Soupeři nedokázali využít dvojnásobnou početní převahu, když ještě zpočátku druhé části hráli s pěti hráči proti třem. Po třech trefách českého týmu přišla řada na Slovensko. Florbalisté vedeni Petrem Koutným ovládli poslední pětiminutovku, kdy se prosadili Martin Joščák, jeho jmenovec Kubovič a Lukáš Řezanina. Ke konci druhé dvacetiminutovky se ještě blýskl Jan Binder famózním skokem, čímž zlikvidoval kontaktní gól Slováků.

Svému týmu dodal trochu klidu na začátku třetí třetiny Ondřej Němeček, jenž se postaral o jednu ze tří branek v závěrečných minutách utkání. Slovensko sice bojovalo, ale nedokázalo zkorigovat skóre lépe, než jaké svítilo na časomíře. Dvě minuty před koncem utkání upravil na konečných 9:5 Lukáš Veltšmíd, a tak se můžou diváci těšit na zajímavou odvetu. „Ze začátku se mi hrálo skvěle, ale posledních dvacet minut bylo poznat, že na tom nejsme tak dobře po fyzické stránce jako Češi,“ konstatoval Michal Dudovič. „Když jsme cítili na holích, že proti Čechům máme nějakou šanci, tak nás to uklidnilo,“ komentoval stíhací jízdu z druhé třetiny.

Premiérové góly si připsali Langer, Meliš a Delong. „Daniel Šebek dostal osobní trest, tak mě trenér nasadil místo něj a hned v prvním střídání mi to tam spadlo,“ říká s úsměvem vítkovický útočník. Češi ale málem ztratili své vedení. „Přišlo mi, že za stavu 6:1 jsme přestali hrát, asi jsme si mysleli, že už je to vyhrané a nějak to dohrajeme. Každopádně s tím na mezinárodní úrovni nelze počítat,“ zakončuje Adam Delong.