{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SLOVAN HAVÍŘOV PORAZIL OPAVU A BOJUJE JEŠTĚ O PLAY-OFF

Obrázek ke článku
20. 2. 2016

Velmi důležitý souboj svedly Havířov s Opavou v 21. kole východní části Národní ligy. Domácí Slovan zvládl klíčový zápas v domácím prostředí a P.E.M.U. porazil o jediný gól. První místo si naopak pojistilo havířovské Torpedo, které zvítězilo v Havlíčkově Brodě 9:2.

Nejzajímavější zápas kola se odehrál v Havířově. Tamější Slovan hostil loňského účastníka první ligy Opavu, na kterou před vzájemným duelem ztrácel tři body. Pouze vítězství tak domácí drželo domácí ve hře o play-off. Zvítězit se jim nakonec podařilo, i když v průběhu prostředního dějství prohrávali o dvě branky. Poté ale zabrali a nakonec vyhráli 6:5. O celku, který bude na osmém místě, rozhodně až poslední kolo. 

Daleko jasnější vítězství si připsali florbalisté druhého havířovského týmu – Torpeda. Vedoucí celek východní Národní ligy vyhrál jasně v Havlíčkově Brodě 9:2 a před posledním kolem má již nedostižný náskok čtyř bodů. Pomohla mu k tomu ztráta brněnských Sokolů, kteří porazili předposlední Paskov až v prodloužení.

Roli favoritů zvládly Kopřivnice s Petrovicemi. Oba týmy shodně porazily soupeře ze spodních pater tabulky a udržely si postavení na třetím a čtvrtém místě. Střed tabulky je ale velice zamotaný, neboť Žďár prohrál doma s Klobouky a celkem čtyři týmy na čtvrtém až sedmém místě mají shodný počet 34 bodů. Nic jistého nemají ani třetí Petrovice, které mají pouze o dva body více.

Výsledky 21. kola Národní ligy – východ

Sokol Brno I – Paskov Saurians 6:5 po prodloužení
Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod – Florbal Torpedo Havířov 2:9
FBC Vikings Kopřivnice – ASK Bystřice nad Pernštejnem 8:3
Hippos Žďár n/S – FbC Aligators Klobouky 5:8
FbC Frýdek-Mistek – Z.F.K. Petrovice 6:9
TJ Slovan Havířov – S.K. P.E.M.A. 6:5   

Obrázek